Norveška prevlada se nadaljuje

Smučarski teki 17. Dec 202313:06 0 komentarjev

Norveški tekač na smučeh Johannes Hoesflot Klaebo je zmagovalec današnje preizkušnje svetovnega pokala v klasičnem slogu na 10 km v Trondheimu. V cilju je za 17,7 sekunde prehitel rojaka Paala Golberga na drugem mestu, tretji je bil še en Norvežan Henrik Doennestad (+21,1). Najboljši Slovenec Miha Ličef je bil 62. (2:44,3)

Domača reprezentanca je potrdila prevlado na današnji preizkušnji, saj je bil Šved Calle Halfvarsson edini izven norveškega tabora, ki se je uspel prebiti med prvih sedem tekmovalcev v cilju. Bil je četrti z zaostankom 23 sekund.

Britanec Andrew Musgrave, ki je v sobotnem skiatlonu zaostal zgolj za Johannesom Hoesflotom Klaebom, je bil danes 19.

Po treh zmagah na preizkušnjah v Trondheimu konec tega tedna se je Klaebo povzpel v vodstvo skupne razvrstitve svetovnega pokala. Pred do sedaj vodilnim rojakom Haraldom Oestbergom Amundsenom, ki je bil danes sedmi, ima sedem točk prednosti.

Na startu sta bila dva Slovenca: Miha Ličef je bil na koncu 62., Vili Črv pa 68. z zaostankom 3:30.7 minute. Mihe Šimenca ni bilo na startu.

Tekači na smučeh čaka krajši premor pred prvo postajo novoletne turneje v Dobbiacu 30. decembra.