Dahlmeirjeva drugič zlata, Erženova daleč od najboljših

Getty Images

Biatlonke so na olimpijskih igrah v Pjongčangu opravile še z zasledovalno preizkušnjo. Do drugega naslova olimpijske prvakinje je prišla Nemka Lauri Dahlmeier, naša edina predstavnica Anja Eržen je osvojila 51 mesto.

Nemka Laura Dahlmeier je prva biatlonka v zgodovini, ki je osvojila naslov olimpijske prvakinje na zasledovalni tekmi, potem ko je bila najboljša že na sprinterski preizkušnji. Do srebra se je s 13. mesta po sprinterski tekmi prebila slovaška reprezentantka Anastazija Kuzimna, ki je pred tretjim strelskim nastopom celo vodila, bron pa je z 19. mesta po sprintu osvojila Francozinja Anais Bescond, ki je proti Slovakinji izgubila finalni sprint.

Na zasledovalni preizkušnji smo imeli tudi eno Slovenko, in sicer Anjo Eržen, ki je štartala s 47. mesta. Na prvem strelskem postanku je z ničlo pridobila mesta, nato pa je začela izgubljati mesta. Na drugem postanku v leže je zgrešila dvakrat, v stoječem položaju pa je mimo poslala še pet strelov, kar je bilo dovolj za končno 51. mesto z zaostankom 5:47,3 minut. (vir: sloski.si)