Flisar tokrat končal v polfinalu

Red Bull Content Pool

Na skrajnem zahodu Avstrije, v Montafonu, poteka četrti letošnji smučarski kros za svetovni pokal. Filip Flisar je v kvalifikacijah včeraj dosegel osmi čas, danes pa tako v osmini finala, kot četrtfinalu vodil od začetka do konca. Žal je nato obtičal v polfinalu.

Svetovni prvak je suvereno nastopil v osmini finala, kjer je zmagal v svoji skupini, potem pa v četrtfinalu (tudi zlahka) opravil še s trojico in se sploh prvič prebil v polfinale. Tam se je nato pomeril proti trojici Marc Bischofsberger (ŠVI), Jonas Lenherr (ŠVI), Jonas Devouassoux (FRA).

Mariborčan je nekoliko slabše startal, konkurentje so ga dobro “zaprli”, tako da je na cilj prišel kot zadnji in tako letos še zmeraj čaka na svoj prvi finalni nastop, je pa vsaj v malem finalu bil najboljši ter na koncu osvojil 5. mesto.

Zmage v Montafonu se je razveselil Francoz Jean-Frederic Chapuis, pri dekletih pa je slavila Kanadčanka Mariel Thompson

Flisar sezone ni začel najbolje. V Val Thorensu je bil 18. in 27., v Arosi pa 13.