Maruša Mišmaš Zrimšek do odlične uvrstitve in novega državnega rekorda

Atletika 27. Avg 202321:00 > 21:26 0 komentarjev
Maruša Mišmaš Zrimšek

Maruša Mišmaš Zrimšek je na svetovnem prvenstvu v atletiki zaključila s slovenskimi nastopi. V teku na 3000 metrov z zaprekami je nastopila odlično. Zasedla je šesto mesto, ob tem pa popravila državni rekord.

9:06.37 znaša nov slovenski ženski državni rekord v teku na 3000 metrov z zaprekami. Postavila ga je Maruša Mišmaš Zrimšek v finalu svetovnega prvenstva v Budimpešti. Dovolj je bilo za šesto mesto. Zlato je osvojila Winfred Mitule Yavi iz Barhajna, srebro in bron pa sta odšla v Kenijo.

Slovenka se je na velikih tekmovanjih od leta 2018 vedno uvrstila v finale te discipline, šesta je bila že na olimpijskih igrah v Tokiu leta 2021. Prejšnji slovenski rekord, 9:10,07, je postavila 2. junija letos v Firencah.

V maratonu je bil najboljši Victor Kiplagat iz Ugande. Prvak prvenstva britanske skupnosti narodov, se je iz skupine ločil 15 km pred ciljem in ga nato ni več nihče ogrozil. V cilj je prišel z 19 sekundami prednosti pred Izraelcem Marujem Teferijem (2:09:12), bron pa je pripadel Etiopijcu Leulu Gebresilasiju (2:09:19), ki ni mogel odgovoriti na zadnje pospeševanje novega svetovnega podprvaka.

Ljia Apostolovski je v skoku v višino zasedla deveto mesto. Preskočila je višino 1.90 metra. “Zelo sem zadovoljna, suvereno sem skakala na vseh višinah, čeprav so bile med njimi velike razlike. Ti preskoki me niso zmotili in sem se do zadnjega skoka borila tudi na 1,94 metra. Izboljšala sem lansko uvrstitev na SP, letos je bila še večja konkurenca, saj je bilo 15 finalistk, lani le 12,” je povedala.

Lia Apostolovski
Lia Apostolovski po uspešnem nastopu. FOTO: Peter Kastelic/AZS.

Evropska prvakinja Jaroslava Mahučik je z 2,01 metra osvojila edino zlato Ukrajine v Budimpešti in svoje prvo na SP. Druga je bila branilka naslova Eleanor Patterson iz Avstralije, bronasta pa njena rojakinja Nicola Olyslagers, obe sta preskočili 1,99 m.