Norris ogrozil Verstappna, ki pa se spet zadnji smeje (VIDEO)

Avtomoto 4. Nov 202320:30 > 20:50 0 komentarjev

Nizozemski zvezdnik formule 1 Max Verstappen (Red Bull) je zmagovalec sprinterske preizkušnje za veliko nagrado Brazilije v Sao Paulu. Drugo mesto je zasedel Britanec Lando Norris (McLaren), tretji pa je bil Mehičan Sergio Perez (Red Bull). Klasična dirka bo v nedeljo ob 18. uri.

Zadnjo sprintersko preizkušnjo sezone je odločil boljši start Verstappna, ki je po notranji strani v prvem ovinku švignil mimo Norrisa. Tega je nato prehitel tudi rojak George Russell, ki pa nato z Mercedesom v nadaljevanju preizkušnje ni mogel slediti ritmu najboljših treh.

Verstappen, ki je dobil četrto sprintersko preizkušnjo to sezono, je ves čas ohranjal dovolj naskoka pred mladim Britancem. Ta posledično ni prišel do pomoči spuščenega zadnjega krilca in preizkušnjo končal na drugem mestu, a za seboj zanesljivo zadržal Pereza.

Ta je v skupnem seštevku pridobil dve točki v primerjavi s tretjeuvrščenim Britancem Lewisom Hamiltonom (Mercedes), ki je bil danes šele sedmi. Na vrhu je še naprej premočno trikratni zaporedni svetovni prvak Verstappen, ki je zbral 499 točk. Pri 246 je zdaj Perez, medtem ko jih ima Hamilton 222.

Današnje kvalifikacije za sprintersko dirko je sicer dobil Lando Norris.

Klasična preizkušnja za VN Brazilije bo na sporedu v nedeljo ob 18. uri.

Na njej bosta v prvi vrsti stala najhitrejši v petkovih vremensko spremenljivih kvalifikacijah Verstappen in Monačan Charles Leclerc (Ferrari), druga vrsta pa bo povsem zelena, saj bosta v njej oba dirkača Aston Martina, Kanadčan Lance Stroll in Alonso.

Po nedeljski dirki bosta na sporedu le še dve dirki, in sicer za VN Las Vegasa 18. novembra in osem dni kasneje za VN Abu Dabija.