Martin najbolje odprl novo sezono v motoGP

Avtomoto 9. Mar 202418:31 0 komentarjev
Jorge Martin

Španec Jorge Martin (Pramac Ducati) je zmagovalec prve sprinterske preizkušnje razreda motoGP v sezoni svetovnega prvenstva. V Lusailu je v okviru velike nagrade Katarja lanski podprvak ugnal Južnoafričana Brada Binderja (KTM) in Španca Aleixa Espargaroja (Aprilia). Klasična dirka bo v nedeljo ob 18. uri.

Za Martina, ki je dobil že popoldanske kvalifikacije, je bila to jubilejna deseta sprinterska zmaga v karieri. Preostalih devet je dobil v sezoni 2023, ko so to novost organizatorji tekmovanja uvedli v program koncev tedna. Na nedeljski dirki bo lovil šesto zmago v kraljevskem razredu.

Martin je danes za slabo sekundo ugnal Binderja, ki je v tesnem razpletu za drugo mesto ugnal Espargaroja.

Svetovni prvak zadnjih dveh sezon, Italijan Francesco Bagnaia (Ducati), je prvo sprintersko dirko sezone končal na četrtem mestu. Mesto za njim je končal šestkratni svetovni prvak razreda motoGP, Španec Marc Marquez (Gresini Ducati).

Dirka razreda motoGP se bo v nedeljo začela ob 18. uri. V prvi vrsti bosta ob Martinu začela še Espargaro in Italijan Enea Bastianini (Ducati). Bagnaia bo začel v drugi vrsti kot peti, ob njem bo kot šesti dirko začel Marc Marquez.

Še pred kraljevsko preizkušnjo bosta na vrsti dirki razreda moto3 (15.00) in moto2 (16.15).