Jeseničani od raja do pekla in nazaj v raj

Alpska liga 21. Apr 20230:12 0 komentarjev

Hokejisti Jesenic so prvaki alpske lige! Na šesti tekmi finala so šele v drugem podaljšku še četrtič premagali Cortino (4:3) in v seriji slavili s izidom 4:2. Železarji so tako prišli do prvega naslova v tem tekmovanju, toda pot do naslova je bila vse prej kot lahka. Mož odločitve je bil Žiga Urukalo, ki je zadetek dosegel v 97. minuti srečanja.

Jeseničani so do naslova prišli na gostovanju v smučarskem središču Cortina d’Ampezzo, kjer do sedaj niso blesteli.

Pred tem so v Italiji izgubili obe finalni tekmi, tokrat pa so zgodnjem zaostanku našli pot nazaj in v nadaljevanju nadigrali tekmece. Zdelo se je, da bodo železarji zanesljivo slavili, nato pa je sledil vesoljni potop. Domačini so v zadnji minuti tretje tretjine v vsega 32 sekundah dosegli dva zadetka in izsilili podaljšek. Oba zadetka za domačine je dosegel Diego Cuglietta.

Po prvih 20 minutah podaljška nismo dobili zmagovalca, tako da je ura že odbila polnoč in srečanje se je prevesilo v nov dan. Ko se je zdelo, da tudi v drugem podaljšku ne bomo videli zmagovalca, je v 97. minuti srečanja Žiga Urukalo z zadetkom poskrbel za zgodovinski prvi naslov železarjev.

6. tekma: četrtek, 20. april: Cortina – Jesenice* 3:4 po podaljšku /2:4/
1:0 Traversa (Sanna, Alvera, 4.), 1:1 Jenko (Lesničar, Blomberg, 17.), 1:2 Polcs (Svetina, Logar, 27.), 1:3 Rep (Bohinc, 29.), 2:3 Cuglietta (Lacedelli, Saha, 60.), 3:3 Cuglietta (Saha, Traversa, 60.), 3:4 Urukalo (Svetina, 97.)