Pravljičen alpski večer

Alpska liga 19. Okt 202321:52 0 komentarjev
HDD Sij Acroni Jesenice

Slovenska predstavnika v alpski ligi sta na četrtkov večer zabeležili visoki zmagi na domačem ledu. Jesenice so s 7:1 premagali mlado zasedbo KAC-a iz Celovca in ostajajo na drugem mestu lestvice. Prav tako sedem golov je v knežjem mestu doseglo Celje, ki je s 7:2 ugnalo Fasso in prišlo do najvišje zmage v svoji krstni sezoni alpske lige.

Jeseničani so na zadnjih šestih tekmah v regionalnem tekmovanju vpisali šest zmag, od tega dve po podaljšku. Nazadnje so v gosteh premagali drugo zasedbo Linza s 5:3 in so tako tokratni domači obračun proti Celovčanom pričakali na drugem mestu lige.

Železarji so danes v domači Podmežakli nadaljevali zmagoviti niz, na lestvici pa imajo dve točki manj od vodilne ekipe Zell am See.

Danes so na domačem ledu odločno začeli dvoboj in povedli po dveh minutah igre, ko je zadel Žan Jezovšek. Tudi gostje so imeli v prvi tretjini svoje priložnosti in eno so izkoristili v deveti minuti, ko je izenačil Sebastian List. Jeseničani so vodstvo znova prevzeli 12 sekund pred iztekom uvodne tretjine, Eric Pance je izkoristil igro z igralcem več.

Nato pa so v drugi tretjini železarji povsem zagospodarili na ledu in tekmecu zabili štiri gole. Natančni so bili Gašper Glavič, Erik Svetina, Žan Špari Leben in Maks Selan. Sredi zadnje tretjine je sedmi zadetek v mrežo gostov pospravil še Grega Pazlar.

Jeseničane naslednja tekma v regionalnem tekmovanju čaka v soboto, ko bodo gostovali pri Meranu.

Trojček Mintautiskisa

Visoko zmago, šele tretjo v konkurenci alpske lige, pa so nocoj vpisali tudi Celjani. V domači dvorani so gostili Fasso in se že po manj kot dveh minutah znašli v zaostanku. Toda sledil je hiter odgovor Mikusa Mintautiskisa. Italijani so še hitreje odgovorili in znova povedli, da sta na prvi odmor ekipi odšli poravnani pa je v 19. minuti ob igri z igralcem več poskrbel Luka Kalan.

HK Celje

Nadaljevanje je sledilo v bolj umirjenem ritmu, v 35. minuti pa je za prvo vodstvo domačih zadel Maks Bukovec. Prednost je manj kot dve minuti pozneje z drugim golom večera podvojil Kalan.

V zadnji tretjini sta Mintautiskis s še dvema zadetkoma in Mark Sojer poskrbela za najvišjo zmago knežjega mesta v alpski ligi. Varovanci Gala Korena kljub temu ostajajo pri dnu lestvice, naslednjič pa bodo na delu v soboto, ko bodo gostovali pri vodilni ekipi lige Zell am Seeju.