Učinkovitih sedem minut dovolj za 10. slavje v nizu

Alpska liga 29. Okt 202220:38 0 komentarjev

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige doma premagali italijanski Vipiteno s 5:1 (0:0, 3:0, 2:1) in prišli še do 10. zaporedne zmage, skupno pa enajste v tej sezoni. S tem so železarji še naprej vodilna ekipa tekmovanja.

Železarji, vodilno moštvo regionalnega tekmovanja, nadaljujejo dobre predstave v alpski ligi. Po gostujoči zmagi pri Rittnu so danes pred domačimi navijači v dvorani Podmežakla premagali še Vipiteno.

Prva tretjina se je končala brez zadetkov, hokejisti Jesenic pa so bili tisti, ki so si ustvarili več priložnosti. Jeseničani so si zmago priigrali v drugi tretjini, ki so jo dobili s 3:0, in v kateri so sprožili 21 strelov na vrata Jakoba Rabanserja. V 27. minuti je za vodstvo domačinov zadel Lovro Kumanović, le 51 sekund zatem pa je prednost podvojil Ožbej Rep. Tretji gol v tej tretjini je dosegel Žan Jezovšek v 34. minuti, ko si imeli gostitelji na ledu igralca več.

Tako imenovani power-play so izkoristili tudi gostje v začetku zadnje tretjine, ko je Joseph Emanuele Mizzi znižal rezultat in Anttiju Karjalainenu preprečil tekmo z nedotaknjeno mrežo. Nato je do zadetka v 50. minuti prišel hokejist z mehiškim in ruskim potnim listom v rdečem dresu Andrej Galuškin. Končni izid tekme je 20 sekund pred koncem postavil Eric Pance.

Jeseničani tako ostajajo na vrhu alpske lige z enajstimi zmagami. Edini poraz so utrpeli na začetku sezone proti novincem, ekipi Unterland Cavaliers, ki so rdeče oklepnike presenetili v 2. krogu AHL.

Naslednja tekma Železarje čaka v torek, ko bodo gostovali pri italijanskemu moštvu Val Gardena. V petek v dvorano Podmežaklo prihaja Kitzbühel, nato pa sledi reprezentančni premor. Po tem se bo četa Gabra Glaviča odpravila v Cardiff, kjer bodo od 18. do 20. novembra tekmovali v tretjem krogu kontinentalnega pokala. Tam bodo njihovi tekmeci latvijski Zemgale, domačini in francoski Angers.

Jesenice – Vipiteno 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)

Strelci: 1:0 Kumanović (Svetina, Urukalo, 27.), 2:0 Rep (Ulamec, Galuškin, 28.), 3:0 Jezovšek (Ulamec, Blomber, 34.), 3:1 Mizzi (Jokinen, Conci, 42.), 4:1 Galuškin (Jezovšek, Ščap, 50.), 5:1 Pance (Planko, Ščap, 60.)