Železarji meljejo dalje: v Podmežakli padel tudi Ritten

Alpska liga 26. Dec 202220:52 0 komentarjev

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige doma premagali Ritten s 5:1 (1:0, 2:1, 2:0).

Jeseničani so po 24 tekmah pri 22 zmagah in so trdno na vrhu lestvice. Pred drugouvrščeno mlado zasedbo Salzburga imajo 15 točk naskoka s štirimi odigranimi tekmami manj.

Jeseničani so povedli v 14. minuti prek Luke Ulamca. Sodniki so zadetek priznali po dolgem ogledu posnetka. Gorenjci so prednost podvojili v 25. minuti, iz ostrega kota je zadel Ožbej Rep. Miha Logar je kmalu zatem poskrbel že za 3:0, so pa Italijani ostali v igri po golu Jakoba Prasta v 28. minuti.

Toda Eric Pance je gostitelje v 43. minuti znova popeljal do zanesljive prednosti, končni izid pa je z golom v prazno mrežo postavil Ulamec dve minuti in pol pred koncem.

Naslednji dvoboj v alpski ligi bodo hokejisti Jesenic igrali v sredo, ko bodo gostovali pri ekipi Wipptal Broncos.