Železarji podaljšali niz zmag

Alpska liga 5. Nov 202122:16 0 komentarjev
Jeseničani še naprej blestijo v Alpski ligi.

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v gosteh premagali Feldkirch s 3:1 (1:1, 0:0, 2:0).

Potem ko so Jeseničani nazadnje doma po kazenskih strelih premagali mlado ekipo Salzburga s 4:3, so danes na prvem od dveh zaporednih gostovanj zmagali že po rednem delu in se z novim uspehom utrdili na vrhu lestvice.

Prvi gol je za goste Eric Pance dosegel v peti minuti, ko so imeli Jeseničani celo igralca manj na ledu. Domači so sicer hitro izenačili, po premoči v prvi tretjini za goste in po drugi, kjer so imeli terensko premoč domači, pa je odločitev o zmagovalcu padla v zadnjem delu.

13 zmag na 15 tekmah Alpske lige

Patrik Rajsar je poskrbel za novo hitro vodstvo v 42. minuti, te prednosti pa domačim ni več uspelo izničiti. Poskušali so tudi brez vratarja v zadnji minuti, a je jeseniški vratar Oscar Fröberg ostal nepremagan, medtem ko je jeseniško zmago z zadetkom na prazna vrata z drugim golom na tekmi potrdil Pance.

Naslednji obračun čaka železarje že v soboto, ko bodo gostovali še pri Kitzbühlu.

Alpska liga

Feldkirch – Jesenice 1:3 (1:1, 0:0, 2:0)
Strelci: 0:1 Pance (Svetina, Stojan, 5.), 1:1 Revesz (Lebeda, Sticha, 10.), 1:2 Rajsar (Glavič, Ulamec, 42.), 1:3 Pance (Elo, 60.)