Kopitar med strelci, Kralje “pogoltnili” ognjeni zublji

Hokej 31. Mar 20246:50 0 komentarjev
Kings Flames Hockey

Hokejisti Los Angeles Kings so v profesionalni severnoameriški ligi NHL sinoči klonili na gostovanju pri kanadski ekipi Calgary Flames. Plameni so bili boljši z izidom 4:2, za kalifornijsko ekipo pa je enega izmed dveh zadetkov prispeval Anže Kopitar.

Na tretjem od skupno štirih zaporednih kanadskih gostovanj so Kralji zabeležili še drugi poraz.

Tako, kot v Edmontonu, so tudi danes prejeli štiri zadetke, se po prvi tretjini znašli v zaostanku 2:1, žarek upanja je ob koncu druge tretjine posijal po golu Anžeta Kopitarja za znižanje izida na 3:2 za domače.

Hrušičanu, ki je sinoči na ledu preživel 22 minut, sta asistirala Kevin Fiala in Adrian Kempe.

Zmagovalca je odločil Mackenzie Weegar, ki je devet minut pred koncem za ognjene zublje zadel ob igralcu več.

Naslednja preizkušnja moštvo Kings spet čaka v Kanadi, in sicer v noči na torek, ko se bodo pomerili proti Winnipeg Jets. Do konca rednega dela imajo Kings na sporedu še devet tekem. Trenutno so še zmeraj na mestih, ki vodijo v končnico.

Sinoči so si vstop v boj za Stanleyjev pokal prislužili hokejisti Kolorada in Vancouvra.