Kopitar spet med strelci, kralji na avtocesti proti končnici

Hokej 3. Mar 20237:11 0 komentarjev
Anže Kopitar blesti; FOTO: James Carey Lauder-USA TODAY via Guliver

Hokejisti Los Angeles Kings so povezali drugo zmago v nizu, njihova žrtev je bila zopet kanadska ekipa, tokrat so v Crypto.com Areni s 3:2 ugnali Montreal Canadiens.

Tretji gol za kralje je prispeval Anže Kopitar., zadela sta še Alex Iafallo in Gabriel Vilardi.

Hrušičan je na ledu tokrat prebil točno 20 minut in na sredini zadnje tretjine zadel za 3:1 ter popoln preobrat, potem ko je kanadska ekipa zadela prva.

Kings so v 48. in 49. minuti zadeli v razmaku ene minute in zmaga – 18 na domačem ledu v tej sezoni –  je ostala v Los Angelesu, kljub zadetku in znižanju Denisa Gurjanova na 3:2. Kopitar je dosegel 25. gol tekoče sezone.

To je že sedma zmaga kalifornijske ekipe na zadnjih desetih srečanjih, Kopitar in druščina so na “avtocesti” proti končnici. V zahodni konferenci dihajo za ovratnik vodilnima ekipama Dallasa in Vegasa. Do konca rednega dela je še 19 tekem. Končnica se začne sredi aprila.

Naslednji izziv “Kopija” in druščino čaka v noči na nedeljo po našem času, ko se bodo ob 4.30 uri na domačem ledu pomerili z ekipo St. Louis Blues.