Zmaji nadaljevali niz tudi proti volkovom

Alpska liga 8. Okt 202122:19 > 22:20 1 komentar
Olimpija ohranja odlično formo.

V 7. krogu lige ICE je bila Olimpija ponovno uspešna. Tokrat so v Tivoliju ugnali Pustertal z izidom 5:3. Na vrhu še naprej ostaja madžarski Fehervar, Olimpija pa zaseda 2. mesto. V Podmežakli so si gledalci lahko ogledali dvoboj z le enim zadetkom. Za nogometnih 1:0 in deveto zaporedno zmago Jesenic v alpski ligi je poskrbel Erik Svetina. Železarji tako trdno ostajajo na prvem mestu na lestvici.

Ljubljanski hokejisti tudi po današnjem krogu ostajajo eno najlepših presenečenj začetka sezone. Dosegli so še eno zmago, že peto v novem tekmovanju, ter se utrdili tik pod vrhom lestvice.

Še večjo težo daje novemu uspehu dejstvo, da niso bili v polni postavi, saj so med drugimi manjkali tudi Daniel Murphy, Miha Zajc in Aleksandar Magovac. A se domači zaradi tega niso predali vnaprej, še dodaten motiv pa je bilo rivalstvo s tekmecem še iz časov alpske lige; Pustertal je tako kot Ljubljančani letos zamenjal tekmovalno okolje.

Začetek je sicer pripadel južnotirolski ekipi. Povedla je v četrti minuti, pa čeprav so imeli domači sicer v prvem delu terensko premoč, več streljali na vrata in bili tudi bolj disciplinirani, saj so imeli na celotni tekmi le dve izključitvi.

V nadaljevanju so to premoč spremenili tudi v zadetke. Najprej je “power-play” izkoristil Sebastien Piche, potem pa je Aleš Mušič nekaj minut pozneje plošček, ki se je odbil od vratnice, spretno pospravil v gol za prvo vodstvo.

A dvoboj je bil trd in nepopustljiv. Domači niso izkoristili minute igre z dvema igralcema več, je pa v 36. minuti Tadej Čimžar po protinapadu matiral Joshuo Thomasa Sholla za 3:1.

Gostje so se hitro vrnili v začetku zadnje tretjine, v 51. minuti pa je bilo po zadetku Jake Sodje spet +2. A Pustertal je še enkrat znižal, ko je izkoristil trenutek nezbranosti domačih pred vrati Žana Usa. Toda domači so imeli zadnjo besedo tudi tokrat, potem ko je Pustertal že minuto in pol pred koncem tvegal brez vratarja, je na prazna vrata zadel še Žan Jezovšek in potrdil zasluženo zmago.

Naslednja tekma, spet domača v Tivoliju, čaka Ljubljančane v nedeljo, ko bo v goste prišel Salzburg.

Jesenice uspešne devetič zapored

Jeseničani so nadaljevali niz zmag v regionalnem tekmovanju. Zdaj so že pri številki devet, od desetih tekem sezone so izgubili le uvodno, potem pa nanizali same zmage. Danes je bila ta sicer tesna, a zaslužena, saj so železarji prevladovali večji del tekme.

O premoči domačih priča tudi razmerje strelov (39-18), a so imeli gostje v vratih zelo razpoloženega Felixa Becka, ki jih je dolgo držal nad gladino.

Železarji so tako vse do zadnjih desetih minut zaman naskakovali vrata tekmeca, ki se sicer nahaja v spodnjem delu lestvice. A je nazadnje klonil tudi Beck, v 52. minuti ga je po gneči pred njim s spretnim strelom s strani ugnal Erik Svetina. Jeseničani so nato minimalno prednost znali zadržati, tudi v zadnje pol minute, ko je Bregnezerwald poskusil še brez vratarja.

Jeseničani imajo na vrhu zdaj 27 točk, šest več kot drugi Asiago, ki so ga premagali v prejšnjem krogu.

Z današnjim dvobojem se je končala manjša serija domačih tekem železarjev, ki bodo naslednjič gostovali pri Zell am Seeju, tekma bo 14. oktobra.

Dornbirn – Dunaj 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

KAC – Linz 5:6 po podaljšku (2:1, 1:2, 2:2, 0:1)

Bolzano – Innsbruck 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)

Olimpija – Pustertal 5:3 (0:1, 3:0, 2:2)
Strelci: 0:1 Ikonen 5., 1:1 Piche (Kalan, Simšič, 22.), 2:1 Mušič 27., 3:1 Čimžar (Leclerc, Erving, 36.), 3:2 Kristensen (Traversa, 42.), 4:2 Sodja (Pance Ž., 51.), 4:3 Harju (Bardaro, 54.), 5:3 Jezovšek (Sodja, Mušič, 59.)