Železarji po preobratu utrdili skupno vodstvo

Alpska liga 5. Okt 202121:06 > 22:07 0 komentarjev
Jesenice so po odlični zadnji tretjini prišle še do osme zaporedne zmage.

V okviru 12. kroga alpske hokejske lige so se danes na Jesenicah merili domači železarji in hokejisti Asiaga. V obračunu najboljših ekip lige so bili Jeseničani po preobratu boljši s 5:3 in Italijanom na prvem mestu lestvice pobegnili na šest točk prednosti. Za Gorenjce je to sicer že osma zaporedna zmaga v tekmovanju.

Po odhodu Olimpije in Pustertala v ligo ICE sta se prva favorita alpske hokejske lige pomerila prvič po polfinalu lanske sezone, ki so ga po napetem in tesnem boju s 3:2 v zmagah dobili Italijani. Tudi tokrat je bila tekma izenačena, sploh v prvih dveh tretjinah. Asiago je sicer povedel s 3:1, a so se Jesenice še pred koncem druge tretjine vrnile, v zadnjem delu tekme pa s hitrima goloma odločile zmagovalca. Da je zmaga domačih zaslužena, kaže tudi končno razmerje v strelih ( 42:24) za Jesenice.

Jesenice igrale, Asiago povedel

Gostje so povedli v 13. minuti, ko je zmedo in neodločnost za vrati Jesenic izkoristil Stefano Giliati in podal Michelu Marchettiju, ki je premagal Oscarja Fröberga. Odgovor Jesenic je sledil le dobre tri minute kasneje, ko je skoraj iz mrtvega kota z desne strani sprožil Gašper Glavič. Zdelo se je, da bo strel lahek plen, a je gostujočemu vratarju Gianluci Valliniju ušel med nogama v mrežo in prva tretjina se je končala neodločeno.

Po zaostanku vrnitev v igro tik pred odmorom

Tudi v drugi so gostje prišli do prednosti. V 25. minuti je Marchetti ob prednosti igralca več na ledu z desne strani podal v sredino, kjer je Marek Vankus zadel za 2:1. Le dve minuti kasneje je Andraž Zibelnik storil prekršek nad Anthonyjem Salinitrijem, sodniki pa so pokazali na kazenski strel, ki pa ga je mladi Kanadčan zapravil. So pa do prednosti dveh golov Italijani prišli v 34. minuti, ko je neodločnost Nejca Stojana v obrambi izkorstil Daniel Manteunto. Jesenice so odgovorile hitro. 43 sekund kasneje je namreč po lepi akciji Saše Rajsarja in Nejca Brusa nebranjeno mrežo z leve strani zadel Jaša Jenko. Da sta moštvi na odmor znova odšli poravnani, pa je z golom v 39. minuti po podaji Aljoše Crnoviča z modre linije poskrbel Stojan. Plošček se je Valliniju znova med nogama skotalil v gol.

Udaren začetek dovolj za končno zmago

Dober momentum so železarji prenesli tudi v zadnjo tretjino. Že po 31 sekundah je Eric Pance streljal z branilskega položaja, v zraku pa je ploščico mojstrsko zadel Jesperi Viikila in poskrbel za prvo jeseniško vodstvo na tekmi. Domači so ga hitro še povišali, le 74 sekund kasneje je po več zaporednih podajah s Svetino ob igralcu več mrežo zatresel še Crnovič in poskrbel za udobno vodstvo pred nadaljevanjem. Izid se do konca ni več spremenil, Jesenice pa so z osmo zmago na devetih tekmah še povišale prednost na lestvici. Pred današnjim tekmecem imajo šest točk prednost (24:18).

Naslednja tekma izbrance Nika Zupančiča čaka v petek, ko bo v Podmežakli ob 19. uri gostoval Bregenzerwald.

Alpska hokejska liga, 12. krog

Torek, 5. oktober

Jesenice – Asiago 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)
Strelci: 0:1 Marchetti M. (Giliati, Ginnetti, 13.), 1:1 Glavič (Ulamec, Rajsar P., 15.), 1:2 Vankus (Marchetti M., Stevan, 25.), 1:3 Mantenuto (Gios, 34.), 2:3 Jenko (Brus, Rajsar S., 35.), 3:3 Stojan (Crnovič, Viikila, 39.), 4:3 Viikila (Pance, Svetina, 41.), 5:3 Crnovič (Svetina, Jenko 42.)