Anže Kopitar s Kralji za uvod nemočen

Hokej 23. Apr 20247:16 0 komentarjev
Anže Kopitar

Los Angeles Kings so neuspešno odprli tekmovanje v letošnji končnici. Na uvodni tekmi prvega kroga so v Edmontonu visoko izgubili (7:4).

Moštvo slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja se še tretjič zapored v prvem krogu končnice meri s kanadskimi Naftarji. Edmonton je imel tudi v minulih dveh sezonah obakrat prednost domačega ledu, in čeprav je uvodno tekmo serije obakrat izgubil, je v seriji na štiri zmage vselej uspel izločiti Los Angeles.

Oilers pa so prvo tekmo tokrat dobili. Kaj jih zanima, so nakazali že v uvodni tretjini, ki so jo po zaslugi zadetkov Zacha Hymana in Adama Henriqueja v manj kot treh minutah dobili z 2:0. Pričakovali smo odgovor Kraljev, toda namesto tega so domači zadeli še dvakrat. Najprej je v 25. minuti na 3:0 povišal Hyman, nato je štiri minute pozneje ob igralcu več zadel še Ryan Nugent Hopkins. Da je upanje še tlelo, sta v 31. in 38. minuti poskrbela Mikey Anderson in Adrian Kempe (4:2).

Toda odgovor Edmontona je bil znova silovit. V 42. in 47. minuti so zadeli še dvakrat, obakrat ob powerplayu. Najprej je bil natančen Leon Draisaitl, nato s tretjim golom še Hyman. Domači so malce stopili s plina, kar so v zaključku gostje prek Pierra-Luca Duboisa in Trevorja Moora izkoristili za zmanjšanje razlike (6:4), a zadnjo besedo so z golom v prazno mrežo vendarle imeli domači. Zadel je Warren Foegele.

Hyman s tremi zadetki celo ni bil prvo ime Edmontona, po točkah sta ga presegla Connor McDavid (kar pet asistenc) in Evan Bouchard (štiri asistence). Anže Kopitar je na ledu preživel 19 minut in 41 sekund, v tem času pa enkrat sprožil proti golu. Druga tekma serije bo v noči na četrtek ob 4. uri po slovenskem času, znova v Kanadi.

Prvaki ‘stresli’ najboljše z Zahoda

Bolj uspešni od Kraljev pa so bili njihovi sosedi iz Las Vegasa. Golden Knights so gostovali pri Dallasu in uvodno tekmo prvega kroga dobili s 4:3. Aktualni prvaki lige NHL so večji del naloge opravili že v prvi tretjini, ki so jo dobili s 3:1, nato pa prednost proti najboljši ekipi rednega dela na Zahodu obdržali vse do konca.

Do druge zmage v seriji na štiri so prišli hokejisti Caroline, tokrat so Islanders iz New Yorka ugnali s 5:3. Najučinkovitejši je bil Seth Jarvis z golom in dvema asistencama. Z enakim izkupičkom je v Bostonu blestel Auston Matthews, Toronto pa je s 3:2 ugnal Bruins in izid v seriji izenačil na 1:1.