Colorado utišal blues in zasul St. Louis

Hokej 22. Maj 20227:26 > 7:29 0 komentarjev

Hokejisti Colorado Avalanche so v polfinalu zahodne konference severnoameriške lige NHL ponoči v gosteh ugnali St. Louis s 5:2 ter v borbi na štiri zmage povedli z 2:1. Po prostem večeru bo tudi četrta tekma v St. Louisu v Misuriju.

St. Louis je imel veliko smole, saj je na tretji tekmi že v prvem delu ostal brez vratarja Jordana Binningtona, ki se je poškodoval. Binnington je odlično opravil svojo nalogo na prvih dveh tekmah v Coloradu, kjer je ob 85 strelih na gol prejel vsega štiri zadetke. Tokrat pa je moral iz igre v sedmi minuti, ko sta ga v akciji podrla soigralec Calle Rosen in Nazem Kadri iz Colorada.

“Videl sem prost plošček, ki sem ga seveda želel imeti. Nato je njihov branilec naletel name in porinil v vratarja. Drugače se to ne bi zgodilo. Želel sem le streljati na gol,” je o poškodbi Binningtona povedal hokejist Plazov iz Colorada.

Vrhunci s tretje tekme med St. Louisom in Coloradom:

Dvakrat je za zmagovalce zadel Finec Artturi Lehkonen, Kanadčan Kadri je dosegel gol in podajo, Darcy Kuemper pa je zbral 29 podaj za ekipo iz Denverja. Na drugi strani je pri obeh golih sodeloval Patrick O’Reilly, ki je v statistiko dodal gol in podajo.

Sicer pa je bila tekma odločena šele v končnici. Po dveh delih so gostje vodili s 3:2, lažje pa so zadihali šele v 58. minuti, ko je Šved Gabriel Landeskog povišal na +2, Lehkonen je končni izid postavil 58 sekund pred koncem.