Colorado v derbiju večera odpravil branilca naslova

Hokej 11. Jan 20247:29 0 komentarjev

Hokejisti Colorada Avalanche so v severnoameriški ligi NHL dobili obračun zahodne konference z branilci naslova Vegas Golden Knights s 3:0.

Tretjeuvrščeni na zahodu Colorado je petouvrščenemu Vegasu zabil po en zadetek v vsaki tretjini. Od tega je dva zadetka prispeval Valerij Ničuškin, enega pa Logan O’Connor. Mikko Rantanen je dodal dve asistenci, Nathan MacKinnon pa eno, s čimer je na vrhu strelske lestvice v NHL ujel Nikito Kučerova iz Tampa Bay Lightning. Oba imata po 67 točk, Rantanen je s 53 osmi.

V drugem obračunu zahoda so Dallas Stars, ki so na lestvici med Coloradom in Vegasom, s 7:2 odpravili Minnesoto Wild. Za zmagovalce je zadelo sedem različnih igralcev, pri čemer je Nils Lundkvist dodal še podajo, Esa Lindell pa je podal pri treh zadetkih.

So pa zadeli tudi Roope Hintz, Joe Pavelski, Tyler Seguin in Jason Robertson, ki so Dallasovi najboljši strelci. Hintz je pri 17 golih, Pavelski in Seguin pri 16, Robertson pa pri 15, kar pomeni, da je Dallas postal prva ekipa v sezoni s štirimi igralci s po vsaj 15 zadetki.

Šestouvrščena ekipa vzhodne konference Philadelphia Flyers je s 3:2 po kazenskih strelih premagala Montreal Canadiens. Odločil je že prvi kazenski strel, uspešen je bil Sean Couturier. Montreal je na tekmi sicer vodil z 2:0, a je Morgan Frost v 29. minuti postavil izid rednega dela.

V noči na petek bo Anže Kopitar z Los Anegels Kings gostoval pri Florida Panthers.