Dallas z zmago v podaljšku na vrh centralne skupine

Hokej 19. Dec 20238:11 0 komentarjev

Hokejisti Dallasa so ponoči v ligi NHL v podaljšku ugnali Seattle Kraken s 4:3 in na vrhu centralne skupine zamenjali Colorado. Obe ekipi imata 40 točk, eno manj pa Winnipeg, ki je doma po podaljšku z 2:3 izgubil proti Montrealu.

Dallas je v domači dvorani proti Seattlu vodil 2:0 in 3:1, na koncu pa so se gledalci na tribunah tresli za zmago, saj je Eeli Toivanen 22 sekund pred koncem poskrbel za izenačenje. Obe točki je ekipi iz Teksasa v tretji minuti podaljška priigral Thomas Harley.

“Zmago smo si zaslužili, čeprav v podaljšku nikoli ne veš, ali se boš na koncu res veselil. To je podobno metanju kovanca,” je po tekmi povedal Matt Duchene, ki je za zmagovalce zadel dvakrat in bil najzaslužnejši za tretjo zmago Dallasa na zadnjih štirih tekmah.

V Winnipegu pa je “kovanec padel” na stran Montreala, potem ko je Justin Barron ob igralcu več na ledu po minuti in devetih sekundah odločil podaljšek. Montreal je v drugi tretjini vodil že z 2:0.

Skupaj je bilo na sporedu pet tekem. Anaheim je v Detroitu vodil že s 4:0, a je bilo na koncu tesno, potem ko je Alex DeBrincat z dvema goloma domače pripeljal na gol razlike, za preobrat pa je ekipi iz Michigana zmanjkalo časa in sreče.

Calgary je doma na svojevrsten način ugnal Florido s 3:1. Za zmago sta v zadnjem delu poskrbela Mikael Backlund in Blake Coleman, ki sta v zadnjem delu zadela ob igralcu manj na ledu. S 34 obrambami se je izkazal tudi Jacob Markström.

Pittsburgh je doma ugnal Minnesoto s 4:3. Gostitelji so vodili že s 3:0, Vinni Lettieri pa je v zadnjem delu poskrbel za izenačenje. Da sta obe točki ostali doma, je poskrbel največji zvezdnik domače ekipe Sydney Crosby. Napad, v katerem sta ob njem še Jake Guentzel in Jevgenij Malkin, pa je dosegel kar tri od štirih golov Pittsburgha.

Slovenski zvezdnik Anže Kopitar, ki je z Los Angelesom trenutno na šestem mestu zahoda, bo ponoči gostoval v kalifornijskem derbiju pri predzadnjem San Joseju.