Hokejisti Las Vegasa le še dve zmagi oddaljeni od velikega finala

Hokej 22. Maj 20237:53 0 komentarjev

Moštvo Vegas Golden Knights je v finalu zahodne konference lige NHL povedlo z 2:0 v obračunu na štiri zmage. Zlati vitezi so pred selitvijo finala v Teksas zmagali s 3:2 po podaljšku proti Dallas Stars. Las Vegas dve zmagi ločita od uvrstitve v veliki finale za Stanleyjev pokal.

Chandler Stephenson je iz neposredne bližine po močnem strelu branilca Shea Theodoreja po samo minuti in 12 sekundah podaljška dosegel gol za dramatično zmago vitezov.

Dallas, ki je tudi uvodno tekmo finala zahoda izgubil po podaljšku, je vodil večino rednega dela tekme po golih Mira Heiskanena in Jasona Robertsona.

Toda T-Mobile Arena je nekaj minut pred koncem tretje četrtine izbruhnila v valu olajšanja in navdušenja, ko je Jonathan Marchessault izenačil na 2:2. Vegas je ta zagon prenesel v podaljšek, kar je unovčil Stephenson.

“Prvi gol po podaljšku v končnici, kar ‘kul’,” je zatem dejal Stephenson. “Imeli so dober udarec, mi pa pravzaprav nismo imeli odgovora in nismo igrali najbolje. Bilo je veliko čustev, tudi obup, toda igrati tukaj je bila nora izkušnja, kar nam je dalo več energije,” je dejal Stephenson o domačem občinstvu.

Ekipe, ki so zmagale na prvih dveh tekmah v seriji pred finalom Stanleyjevega pokala, so napredovale v 91 odstotkov primerov, navaja portal ESPN.

Tretja tekma serije bo v torek v Dallasu.

Vrhunci rednega dela srečanja:

Zlati vitezi so v prejšnjem krogu premagali Edmonton Oilers, ki so v prvem krogu izločili Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja, Dallas pa je končal upe na naslov Seattle Krakena.

Pred petimi leti se je ekipa iz Nevade uvrstila v veliki finale, že v prvi sezoni svojega obstoja. Takrat je Las Vegas izgubil proti Washington Capitals.

Če se bodo vitezi uvrstili v finale lige NHL, se bodo za Stanleyjev pokal udarili z zmagovalcem finala vzhodne konference. Ekipa Florida Panthers v boju proti zasedbi Carolina Hurricanes vodi z 2:0 v zmagah.