Gol Gorenca Stankovića premalo, Šeško po zasuku do naslova

Nogomet 21. Maj 202323:06 0 komentarjev

Slovenski nogometaš Benjamin Šeško se s Salzburgom veseli naslova avstrijskega prvaka. V 30. krogu so Salzburžani z 2:1 premagali Sturm iz Gradca ter potrdili 16. naslov. Več jih imata v zgodovini le kluba z Dunaja, Rapid (32) in Austria (24). Za Salzburg je bil to deseti zaporedni naslov, potem ko so serijo začeli v sezoni 2013/14.

V neposrednem obračunu za vrh lestvice so se nogometaši s Solnograškega merili s Sturmom, za katerega igrata dva slovenska reprezentanta, Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat.

Sturm je vodil od 42. minute, ko je bil natančen prav Gorenc Stanković, v drugem polčasu pa je Salzburg prišel do zmage v 88. minuti, ko je za končnih 2:1 zadel Kamir Konate po podaji Amarja Dedića. Ta je izenačil v 49. minuti.

Do konca prvenstva sta še dva kroga, Salzburg pa ima po zaslugi boljšega medsebojnega izkupička proti Sturmu neulovljivih šest točk naskoka.

Benjamin Šeško je danes za Salzburg odigral celo tekmo in ostal pri 15 zadetkih v ligi. S tem je četrti strelec avstrijskega prvenstva. Na vrhu je Guido Burgstaller z 20.

Med avstrijsko elito poleg Šeška, Gorenca Stankovića in Horvata igrajo še trije Slovenci. Žan Rogelj in Sandi Ogrinec sta člana Tirola, Dejan Petrović pa Rapida. Ta je sicer peti v ligi za prvaka, Tirol pa skupno deveti oziroma tretji v ligi za obstanek.