Ko Zegras v hokeju uporabi znanje lacrossa

Hokej 8. Dec 20217:45 0 komentarjev
Zegras je plošček izza vrat dvignil v zrak, kjer ga je v mrežo pospravil Milano. Foto: Guliverimage

Hokejisti Anaheima so v noči na torek v ligi NHL ugnali Buffalo z 2:0. Bolj kot rezultat in zmaga Ducks pa pozornost svetovne javnosti privlači podaja Trevorja Zegrasa prvi prvem zadetku gostov.

20-letni napadalec Anaheima se je v šesti minuti druge tretjine znašel za golom tekmečevega vratarja Ukke Pekka Luukkonena. Želel je podati plošček pred gol, a ker ni našel druge rešitve, je pak v zrak spravil kar s tehniko podaje iz lacrossa. Plošček je priletel pred finskega vratarja, kjer ga je v zraku zadel Sonny Milano in ga pospravil v mrežo za 1:0.