Panterji po točki spet skočili pred Ovečkina

Hokej 8. Dec 20217:03 > 7:43 0 komentarjev

V noči na sredo je bilo v ligi NHL odigranih deset tekem. Ekipa Floride je v gosteh v podaljšku klonila proti St. Louis Blues (3:4), a se s točko ponovno zavihtela na prvo mesto vzhodne konference. Podobne načrte so imeli tudi Plamena iz Calgaryja, a so bili Morski psi iz San Joseja premočni.

Florida Panthers so ponoči gostovali pri St. Louis Blues. Lovili so četrto zaporedno zmago, a domači se niso dali. Panterji so v 55. miniti še izsili podaljšek, a že v prvi minuti le tega he zmagovalca odločil ruski napadalec Pavel Bučnevič.

Odločilni zadetek Bučneviča v podaljšku:

Panterji so kljub porazu in osvojeni točki prehiteli Washington Aleksandra Ovečkina in se povzpeli na vrh lestvice vzhodne konference.

Dvakrati zaporedni prvaki Tampa Bay Lightning so v ponovitvi zadnjega finala Stanleyjevega pokala v gosteh premagali Montreal Canadiens s 3:2, preobrat pa končali v zadnje 2:09 minute, ko sta za zmago po rednem delu poskrbela Corey Perry in Ondrej Palat. Tampa je na lestvici kot peta na vzhodu le še dve točki oddaljena od Floride ob enakem številu tekem.

Divjaki kraljujejo na vzhodu

Drugi zaporedni je doživel tudi kanadski Calgary. Po Vegasu jih je ustavil tudi San Jose Sharks, kar pomeni, da so na zahodu primat najboljše ekipe ohranili divjaki iz Minnesote. Pri Morskih psih je blestel Čeh Tomaš Hertl, ki je dosegel tri zadetke.

Za petami Calgaryju je zdaj v pacifiški diviziji Anaheim. Racmani so z 2:0 v gosteh ugnali Buffalo Sabres in zbrali 33 točk, s tem imajo na tretjem mestu zahoda dve točki manj od Calgaryja, skupno pa štiri manj od Minnesote. Edmonton je četrti z 32, St. Louis pa peti s 30.