Kopitar ohranil upanje, a bilo je premalo (VIDEO)

Hokej 26. Apr 20237:43 0 komentarjev
Anže Kopitar

Hokejisti Los Angeles Kings, za katere igra slovenski as Anže Kopitar, so v gosteh izgubili peto tekmo prvega kroga končnice v severnoameriški ligi NHL. S 6:3 so jih ugnali Edmonton Oilers in povedli s 3:2 v zmagah. Kopitar je za poražene Kralje dosegel podajo pri prvem golu.

Potem ko so Kralji povedli z 2:1 v zmagah, so Naftarji dobili zaporedni tekmi in se na zmago približali nastopu v polfinalu zahodne konference. Nastop v njem hokejisti Los Angelesa čakajo vse od sezone 2013/14, ko so nazadnje osvojili tudi Stanleyjev pokal.

Edmonton, ki je na četrti tekmi slavil po zaostanku z 0:3 v Los Angelesu, je na peti tekmi hitro povedel. V deveti minuti je bil s hokejistom več na ledu uspešen Evander Kane. Dobri dve minuti kasneje je vodstvo domačih povišal Leon Draisaitl, Alex Iafallo pa je po podaji Adriana Kempeja in Anžeta Kopitarja znižal na 1:2. Do konca prve tretjine je za 3:1 zadel Brett Kulak, končni izid tega dela igre pa je postavil Kempe.

Vrhunci pete tekme v Edmontonu:

Druga tretjina je pripadla domačim, po zadetku Nicka Bjugstada pa so gosti zamenjali vratarja. Namesto nerazpoloženega Joonasa Korpisala (15 obramb) je med vratnici stopil Pheonix Copley.

Ta je moral po plošček v mrežo že štiri minute po vstopu v igro, ko je z veliko sreče zadel Zach Hyman. Plošček ga je namreč zadel v obraz in končal v mreži. Bjugstad je v peti minuti zadnje tretjine zadel še za 6:2, Quinton Byfield pa je v 47. minuti postavil končni izid 6:3.

Šesta tekma bo na sporedu v Los Angelesu v noči s sobote na nedeljo.