Kopitar z dvema asistencama, a zgrešenim kazenskim strelom

Hokej 1. Dec 20217:24 > 8:19 1 komentar
Anže Kopitar Foto: AP Photo/Alex Gallardo

Hokejisti Los Angelesa so v ligi NHL izgubili proti Anaheimu po kazenskih strelih. Anže Kopitar je prispeval dve asistenci, a zgrešil kazenski strel v odločilni, tretji seriji.

Hokejistom Los Angelesa je v zadnji tretjini uspel izjemen preobrat. Še 13 minut pred koncem tekme so zaostajali s 4:1, nato pa tekmo prevzeli v svoje roke. Dosegli so tri zadetke in izsilili podaljšek. Še en zadetek je bil zaradi visoko dvignjene palice razveljavljen.

Zadetka hokejistov Los Angelesa za izenačenje:

V podaljšku smo spremljali zanimiv hokej in veliko priložnosti, a zadetka ni dosegla nobena ekipa. Tekma je šla v kazenske strele, kjer so kralji povedli z 1:0 v prvi seriji, a v drugi je Anaheim izenačil. V tretji seriji je kazenski strel zgrešil Anže Kopitar. Kevin Shattenkirk pa je poskbrel za zmago gostov.

Kopitar je ob porazu domačih dosegel dve asistenci. Kralji sedaj ostajajo pri devetih zmagah in so 10. na vzhodni lestvici lige NHL.

Florida dobila derbi z Washingtonom

Velik preobrat je uspel tudi hokejistom Floride. Ti so na derbiju vzhoda s 5:4 ugnali Washington Capitals. 17 minut pred koncem tekme so zaostajali s 4:1, v naslednjih devetih minutah pa zabili tri zadetke in izenačili, 14 sekund pred koncem pa dosegli še odločilni gol za izjemno zmago.

Tekma med St. Louisom in aktualnimi prvaki iz Tampe se je zavlekla v podaljšek, kasneje celo v kazenske strele. Dobili so jo hokejisti St. Louisa.

Zelo razpoloženi so bili hokejisti Nashvilla, ki so v domači dvorani kar s 6:0 ugnali Columbus. Prvo ime srečanja je bil Šved Filip Forsberg s štirimi doseženimi zadetki. Ponoči se mu je približal le hokejist Dallasa Roope Hintz, ki je ob zmagi nad Carolino s 4:1 dosegel hat-trick.

Na preostalih tekmah je Detroit ugnal Boston z 2:1, San Jose je bil boljši od New Jerseyja s 5:2, Minnesota pa je z enakim rezultatom ugnala skromno Arizono.

Tekma Philadelphia Eagles – New York Islanders je bila prestavljena zaradi okužb s koronavirusom pri hokejistih iz New Yorka.