Krepka zaušnica za Kopitarja in Kralje

Hokej 7. Dec 20216:57 > 7:12 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings so v noči na torek v ligi NHL z 0:4 padli pri Vancouvru. Slovenski as Anže Kopitar je na ledeni ploskvi preživel 19:29 in dvakrat sprožil proti vratom odličnega Thatcherja Demka, ki je zbral 31 obramb.

Potem ko v prvi tretjini nismo videli zadetkov, so domači v drugi tretjini zadeli dvakrat. Najprej Brock Boeser, sledil je zadetek Conorja Garlanda, prednost pa bi lahko bila še višja, če ne bi kazenski strel zgrešil Elias Pettersson. Kralje sta v zadnji tretjini dokončno potopila Juho Lammikko in J.T. Miller.

Zadnji žebelj v krsto Kraljev:

Čeprav se je zdelo, da zmaga nad Edmontonom (5:1) za Kralje pomeni boljše čase, je Vancouver hitro pokvaril razpoloženje. Kopitar in soigralci so na zadnjih desetih tekmah izgubili osmič.

Mejnik Šveda pri Kojotih

V Dallasu smo videli izjemen mejnik Louia Erikssona, ki je odigral še svojo 1000. tekmo v ligi NHL. A ekipa, ki ga je izbrala na naboru leta 2006, mu ni čestitala, ampak premagala njegovo ekipo s 4:1. Z zadetkoma in podajo je blestel Jamie Benn, z dvema podajama pa se je izkazal tudi Rus Alexander Radulov.

Največ zadetkov smo ponoči videli v Philadelphii, kjer je padlo kar 12 zadetkov, kar sedem v prvi tretjini. Colorado je na koncu domače hokejiste premagal s kar 7:5.

Sidney Crosby in druščina je visoko odpravila novince iz Seattle (6:1), Aleksander Ovečkin in njegov Washington pa je po kazenskih strelih strl Anaheim.