Kralji z novo zmago spet blizu vrha na zahodu

Hokej 26. Mar 20239:13 0 komentarjev
Anže Kopitar
Anže Kopitar v dvoboju na tekmi z Winnipegom. Foto: profimedia

Hokejisti Los Angelesa so se z zmago s 4:1 proti Winnipegu približali vodilni ekipi zahodne konference Vegasu le na dve točki zaostanka. Anže Kopitar je ob zmagi prispeval asistenco.

Kralji so v vodstvo prišli že v 2. minuti obračuna, ko je podajo Moora izkoristil Viktor Arvidsson, posledično so vodili kar 59 minut tekme. V drugi tretjini je vodstvo podvojil Alex Iafallo, še pred iztekom drugega dela pa je Pierre-Luc Dubois znižal zaostanek.

A to je bilo premalo. Los Angeles je imel takoj po začetku tretje tretjine znova dva gola prednosti. Že v 27 sekundi zadnjega dela igre je namreč Drew Doughty povišal na 3:1, asistenco pa je ob zadetku zabeležil tudi Anže Kopitar. Viktor Arvidsson je v 59. minuti obračuna s svojim drugim zadetkom na srečanju zapečatil usodo gostov.

Na vrhu zahoda ostaja Vegas s 96 točkami. Los Angeles je na drugem mestu z dvema točkama zaostanka.

Anže Kopitar je zbral še svojo 66 točko na 71 tekmi v letošnji sezoni. Poleg 26 zadetkov ima zdaj 40 asistenc. To znamko je v eni sezoni presegel še trinajstič v svoji karieri, s čimer je prehitel Marcela Dionna, ki mu je v dresu Kingsov to uspelo 12-krat.