Prvaki grozijo z metlo, Edmonton povedel, New York se vrača

Hokej 23. Maj 20226:34 > 7:36 0 komentarjev

Aktualni prvaki lige NHL so na pragu, da z metlo odpravijo najboljšo ekipo rednega dela. Hokejisti Tampe so tudi na tretji tekmi proti Floridi dominirali in obračun dobili s 5:1. Sedaj so le še eno zmago oddaljeni do napredovanja v finale vzhodne konference. Do pomembne zmage so prišli hokejisti New York Rangersov, ki so ugnali Carolino (3:1) in znižali zaostanek v seriji. V bitki za Alberto so izvrstno predstavo prikazali hokejisti Edmontona, ki so prišli do druge zaporedne zmage proti Calgaryju (4:1) in sedaj vodijo v seriji z 2:1.

Tampa Bay Lightning je v nedeljo v Amalie Areni na tretji tekmi s 5:1 premagala Florida Panthers v drugem krogu vzhodne konference.

Nikita Kučerov je dosegel gol in tri podaje, Steven Stamkos je zadel dvakrat, Andrej Vasilevskiy pa je za Tampo, tretjeuvrščeno moštvo v atlantski diviziji in dvakratne branilce Stanleyjevega pokala, zbral 34 obramb.

Sam Reinhart je dosegel zadetek za Pantherse, ki so zasedli prvo mesto v atlantski ligi in prejeli predsednikov pokal za najboljšo ekipo rednega dela. Sergej Bobrovski je zbral 31 zadetkov. Florida, ki je v tej sezoni v povprečju dosegala 4,11 gola na tekmo, je v tej seriji skupaj dosegla vsega tri zadetke.

New York se je vrnil v serijo

Igor Šesterkin je zbral 43 obramb, New York Rangers pa so v nedeljo v Madison Square Gardnu na tretji tekmi drugega kroga vzhodne konference premagali Carolina Hurricanes s 3:1.

“Počutili smo se, kot da bomo nocoj zmagali,” je dejal trener Rangersov Gerard Gallant. “Naš vratar je bil v prvi polovici tekme izjemen. Naredil je nekaj pomembnih, ključnih obramb za nas, a mislim, da smo igrali dovolj dobro, da smo zmagali.”

Šesterkin je v prvih dveh tretjinah nanizal 35 obramb, Carolina pa je imela na tekmi 17 strelov blokiranih, še 14 pa jih je zgrešilo vrata. Mika Zibanejad je dosegel gol in podajo, Chris Kreider pa je za Rangerse, ki so redni del končali kot drugi na lestvici Metropolitanske divizije, dosegel svoj šesti gol v končnici.

Kane dosegel klasični hat-trick

Evander Kane je v drugi tretjini dosegel klasični hat-trick za Edmonton Oilers, ki so v noči na ponedeljek v Rogers Placeu na tretji tekmi drugega kroga zahodne konference s 4:1 premagali Calgary Flames.

Leon Draisaitl je vpisal štiri podaje, Connor McDavid pa tri za Oilerse, ki so v seriji povedli z 2:1.

Mike Smith je v 54 minutah in 44 sekundah zbral 31 obramb; v zaključku tretje tretjine je za kratek čas zapustil ledeno ploskev, potem ko ga je izza mreže zadel napadalec Calgaryja Milan Lučić, ki je dobil petminutno kazen in izključitev iz tekme zaradi tega prekrška. Mikko Koskinen v štirih minutah in 16 sekundah ni videl nobenega strela proti svojim vratom.

Jacob Markstrom je ob 34 strelih prejel štiri gole, preden ga je na začetku tretje tretjine zamenjal Dan Vladar, ki je zbral šest obramb. Markstrom je v prvi tretjini, v kateri je bil Calgary nastreljan 21:7, ohranil mrežo nedotaknjeno.

Toda Zach Hyman je po 52 sekundah druge tretjine dosegel zadetek ob igralcu več in Edmonton je povedel z 1:0. Kane je po akciji 2 na 1 z Draisaitlom povišal na 2:0, nato pa po podaji McDavida še na 3:0. Kane je nato dopolnil hat-trick, ko je v novem napadu 2 na 1 izkoristil še eno podajo McDavida in poskrbel za vodstvo Oilersov s 4:0. Draisaitlova četrta asistenca v tej tretjini je bila rekordna za končnico Stanleyjevega pokala.

Častni zadetek za Calgary je v tretji tretjini dosegel Oliver Kylington za končnih 4:1.