Neverjetni Kopitar ob visoki zmagi do redkega mejnika

Hokej 21. Mar 20247:14 0 komentarjev
Anže Kopitar

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL doma visoko s 6:0 nadigrali Minnesoto Wild, za zmago je kapetan gostiteljev Anže Kopitar dosegel gol in podajo.

Slovenski zvezdnik je tako presegel mejo 1.200 točk v najmočnejši hokejski ligi na svetu, vse je dosegel v dresu Los Angelesa, ter je 52. v NHL, ki mu je uspel ta mejnik.

Kopitar je slabe tri minute pred koncem druge tretjine postavil končni izid, pred tem je podal Kevinu Fiali za 2:0 po petnajstih minutah dvoboja.

Šestintridesetletni Kopitar je v NHL debitiral 6. oktobra 2006 in je odigral 1.297 tekem v rednem delu sezone. Hrušičan ima vsega skupaj v tej sezoni 23 golov ter 37 asistenc za 60 točk, skupaj pa je dosegel 1.201 točk v karieri.

Kralji so s 83 točkami na tretjem mestu v pacifiški skupini, s tem na želeni poti v končnico, ter na sedmem mestu na zahodnem delu lige. Visoko zmago so dosegli proti ekipi, ki je pred tem na osmih tekmah v nizu vedno osvojila najmanj točko ter je na devetem mestu na zahodu.