Tekmeca Kopitarja do tesnih zmag

Hokej 6. Mar 20236:59 0 komentarjev

Vegas Golden Knights so v noči na ponedeljek tesno, s 4:3, premagali Montreal Canadiens in se z novimi tremi točkami vrnili na prvo mesto zahodne konference lige NHL. Ta imajo točko prednosti pred Dallasom in dve pred Los Angelesom. Moštvo Anžeta Kopitarja bo v noči na torek gostilo Washington.

Zlati vitezi so temelje za 38. zmago na 63. tekmi sezone postavili v prvem delu obračuna. V 28 minutah so mrežo Canadiensov zatresli trikrat in si ustvarili lepo prednost, ki pa so jo v zadnji tretjini skoraj zapravili. Gostje iz Kanade so na začetku zadnjega dela hitro znižali, toda gol dvakratnega strelca večera Ivana Berbaševa (4:1) je bil dovolj za miren zaključek. Pa čeprav je Montreal v 49. minuti v 35 sekundah zadel dvakrat in na koncu meko igralništva zapustil z minimalnim porazom (3:4). Vegas je znova na vrhu zahodne konference z 82 točkami.

Sinoči je pomembno zmago v boju za vrh zahoda dosegel tudi Seattle, ki pa je proti Coloradu dobil le dve točki, saj je slavil šele po podaljšku. A tudi s tem je ekipa Davida Hakstola lahko zadovoljna, saj je Plaz dvakrat vodil, Kraken pa so se vrnili in rešili v podaljšek, v katerem je odločilni gol po manj kot minuti in pol dosegel Yanni Gourde.

Seattle ima na četrtem mestu lestvice 78 točk, toliko kot peta Minnesota. Pred njim sta poleg Vegasa (82) še Dallas (81) in Los Angeles Kings (80). Anže Kopitar in druščina bodo v akciji znova ponoči, ko bodo gostili hokejiste iz Washingtona (ob 4.30 po slovenskem času).

Finca sta skupaj dosegla kar osem točk. Foto: Profimedia

Še naprej pa katastrofalno formo kažejo prvaki lige NHL iz let 2020 in 2021. Tampa Bay je doživela še peti poraz zapored, tokrat jih je s kar 6:0 ugnala Carolina. Blestela je predvsem finska naveza Jesperi Kotkaniemi (gol in štiri podaje) ter Teuvo Teravainen (trije goli).