Za Kralje usodni kazenski streli, vseeno ujeli Vegas

Hokej 19. Mar 20237:24 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings so v soboto na domačem ledu Crypto.com Arene izgubili proti Vancouver Canucks po izvajanju kazenskih strelov s 3:2. Kralji so se z osvojeno točko v razvrstitvi pacifiške skupine in zahoda na vrhu izenačili z Vegas Golden Knights, ki ima eno odigrano tekmo manj. Anže Kopitar se ni vpisal med strelce ali podajalce.

Vancouver je bil že od začetka tekme podjetnejši. Kanadski gostje so povedli v 11. minuti, ko je bil uspešen Brock Boeser. Domači so pet minut kasneje dosegli izenačenje, ko je v polno zadel Alexander Edler.

V drugi tretjini je Carl Grundstrom poskrbel za prvo vodstvo za domače z 2:1. A je v tretji tretji Elias Pettersson ob moštveni premoči zadel za izenačenje. Po podaljšku brez golov so o zmagovalcu odločili kazenski streli.

Thatcher Demko, ki je zbral 38 obramb za Canucks, ni dopustil zadetka, zato pa sta zadela oba gostujoča izvajalca kazenskih strelov Andrej Kuzmenko in J.T. Miller.