Minnesota Kopitarja pahnila na tretje mesto

Hokej 30. Mar 20237:19 0 komentarjev

Hokejisti Minnesote, vodilna ekipa centralne skupine, so ponoči na gostovanju pri aktualnih prvakih lige Coloradu slavili s 4:2 in se prebili na drugo mesto zahodne konference, iz katerega so izrinili Anžeta Kopitarja z Los Angeles Kings.

Minnesota je do zmage prišla mnogo težje, kot to kaže pogled na lestvico.

Goste je šele 33 sekund pred koncem odrešil Frederick Gaudreau. Ta je zadel prazen gol tekmeca, ki je z menjavo vratarja s šestim igralcem na ledu skušal izsiliti vsaj podaljšek. Gaudreau je že pred tem poskrbel za odločilno potezo na tekmi, ko je v 30. minuti prav tako ob igralcu manj na ledu poskrbel za vodstvo s 3:1. Gostiteljem je v 54. minuti upanje vrnil Lars Eller.

Preostali tekmi sta šli v podaljšek. Washington je doma izgubil z New York Islanders po izvajanju kazenskih strelov z 1:2 in je na 12. mestu na vzhodu ter za končnico nujno potrebuje točke. Ekipa iz prestolnice je doživela že peti poraz na zadnjih šestih tekmah. Islanders so na sedmem mestu.

Oba zadetka sta padla v drugi tretjini. Goste je v vodstvo popeljal Pierre Engval v 34. minuti, Connor Sheary je tri minute kasneje izenačil. Kylre Palmieri pa je bil mož odločitve v kazenskih strelih. S 25 obrambami, štirimi v podaljšku, se je izkazal tudi vratar New Yorka Ilja Sorokin.

Anže na derbiju za Pacifik

Florida pa je s 3:2 slavila po podaljšku v Torontu ter potrdila deveto mesto na vzhodu, Toronto je peti s trdno zalogo za odločilni del lige na izpadanje. Gostje so do zmage prišli z zvrhano mero sreče. Sam Reinhart je izenačil šele minuto pred koncem rednega dela. Isti igralec je bil nato po 101 sekundi podaljška podajalec pri odločilnem golu Brandona Montourja.

Anžeta Kopitarja danes čaka derbi pacifiške skupine. Njegov drugouvrščeni Los Angeles bo namreč gostoval pri tretjeuvrščenem Edmontonu, zmagovalec pa bo po tekmi na lestvici uvrščen višje.