Maščevanje zubljev: Kings v Kanadi zaključili serijo zmag

Hokej 29. Mar 20236:53 0 komentarjev
Anže Kopitar

Hokejisti Los Angeles Kings so sinoči klonili proti Calgaryju in prekinili niz treh zaporednih zmag. Flames so bili od Anžeta Kopitarja in soigralcev na domačem ledu boljši z izidom 2:1.

Kralji vseeno ostajajo v sedlu za končnico, saj osem tekem pred koncem rednega dela ohranjajo drugo mesto v zahodni konferenci.

Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je srečanje začel v udarni šesterki in na ledu preživel nekaj več kot 21 minut, proti vratom domačih uperil tri strele, edini zadetek za Kralje pa je dosegel Kanadčan, Sean Durzi, ki je nasprotnikovega vratarja premagal v 10. minuti za izenačenje na 1:1.

Vsi goli so padli v prvi tretjini, za Calgary sta v polno merila  Andrew Mangiapane in Walker Duehr. Kralji so bili najbolj vroča ekipa lige NHL, saj so v srečanje vstopili z rekordom franšize v nizu 12 zaporednih tekem z vsaj eno točko, ki so ga prekinili v Calgaryju.

S tem so se ognjeni zublji revanširali za grd poraz z 2:8, ki so ga proti Los Angelesu zabeležili prejšnji teden ter si popravili možnosti za preboj v “playoff”. Na zahodu so trenutno deveti in končnico lovijo za rep.

Kings naslednja preizkušnja spet čaka na severu, pri še eni kanadski ekipi: v noči na petek gostujejo pri Edmontonu. Ta je sinoči v gosteh dosegel visoko zmago proti vodilni ekipi zahoda, Vegasu.