Dončić in druščina poraženi, končnica vse bolj oddaljena

Košarka 30. Mar 20234:44 > 6:47 0 komentarjev

Dallas Mavericks so na izredno pomembni tekmi izgubili na gostovanju v Philadelphii (108:116). Teksašani so sicer lovili zmago, ki bi ohranila upe na končnico, toda poraz jih je še dodatno oddaljil od 10. mesta, saj sta zmagi zabeležila tako Oklahoma City Thunder kot tudi Los Angeles Lakers. Luka Dončić je ob porazu svoje ekipe v mestu bratske ljubezni dosegel 24 točk, 10 skokov in osem asistenc.

Po nedavnih slabših začetkih tekem so Mavericksi tokrat začeli veliko bolje, s trojko Maxija Kleberja so štiri minute pred koncem uvodnega dela povedli s 23:12. Philadelphia se je hitro vrnila in za kratek čas celo povedla, vendar je Dallas prvo četrtino dobil z izidom 37:28.

76ers so se v drugi četrtini povsem približali, toda Teksašani so na odmor odšli s prednostjo petih točk (62:57). Kyrie Irving je v prvem polčasu dosegel 15 točk, Luka Dončić pa 11 točk, pet skokov in šest asistenc.

Sixersi so si v nadaljevanju tekme ustvarili nekaj zagona in slabih sedem minut pred koncem četrtine po zaključku P.J. Tuckerja v napadu povedli s 74:71. Sledil je odgovor Mavericksov z delnim izidom 10:2.

Sledila je izredno napeta zadnja četrtina. Dobrih osem minut pred koncem tekme je najprej Irving povišal prednost Dallasa na 101:98. Na drugi strani je odgovoril Joel Embiid, ki je poskrbel za vodstvo Philadelphie.

Statistika Luke Dončića:

Dallas v napeti končnici potegnil krajši konec

Tri minute in pol pred koncem so košarkarji Dallasa zaostajali že za šest točk. Dončić je s trojko znižal zaostanek, toda v samem zaključku so bili varovanci Jasona Kidda premalo zbrani in tekma je na koncu zanesljivo pripadla Philadelphii.

Dončić je bil prvi strelec Dallasa s 24 točkami, 10 skoki in osmimi podajami. Irving je dosegel 23 točk, šest skokov, pet asistenc in dve ukradeni žogi. Tim Hardaway mlajši je bil tretji najboljši strelec z 21 točkami in petimi zadetimi trojkami

Pri Sixersih je bil prvo ime Joel Embiid ( 24 točk, devet skokov in tri asistence). Tyrese Maxey je dosegel 22 točk in štiri asistence. Še štirje so dosegli dvomestno število točk, med njimi James Harden, ki je zbral 15 točk in 12 asistenc.

Košarkarje Dallasa sedaj čaka novo gostovanje. V noči na nedeljo se bodo pomerili z Miami Heat. Do konca rednega dela sezone je tako ostalo le še pet tekem. Poleg gostovanja na Floridi se bodo Mavericksi pomerili še z Atlanta Hawks, Sacramento Kings, Chicago Bulls in San Antonio Spurs.

Za želenim desetim mestom sedaj ekipa iz Teksasa zaostaja za eno tekmo, toda v primeru enakega števila zmag in porazov bi se v končnico uvrstila prav ekipa Oklahome, saj ima boljši medsebojni izkupiček.