V ligi NHL neporažena samo še ena ekipa

Hokej 27. Okt 20237:42 0 komentarjev
Veselje hokejistov Pittsburga; FOTO: Profimedia

V severnoameriški profesionalni hokejski ligi NHL sta sinoči poraz doživeli ekipi Bostona in Colorada, kar pomeni, da edina neporažena ekipa v tekmovanju ostajajo aktualni prvaki lige Vegas Golden Knights.

Vodilna ekipa vzhodne konference Boston je klonila doma, po podaljšku so jih s 4:3 premagali racmani iz Anaheima.

Junak tekme je komaj 20-letni Mason McTavish, ki je zadel v tretji minuti dodatka, potem ko je moštvo iz Kalifornije v izdihljajih srečanja kar dvakrat zadelo z igralcem več in brez vratarja. V zadnjih dveh minutah sta zadela Leo Carlsson in Troy Terry.

Stavničarska afera

“Dva gola smo dosegli z dodatnim igralcem, kaj takega se zgodi redko, zato smo vzhičeni. Povsem logično je, da nam je to za podaljšek dalo krila, nismo ga mogli izgubiti,” je bil vzhičen McTavish. Boston je s prvim porazom na sedmi tekmi ostal pri izenačenju lanskega klubskega rekorda šestih zaporednih zmag na začetku sezone.

Poraz je prvič v sezoni občutil tudi plaz iz zvezne države Kolorado. Prvaki iz sezone 2021/2022 so dobili “porcijo” v Pittsburghu, kjer so jih domači ugnali s 4:0. Dvakrat se je v listo strelcev vpisal Reilly Smith, po enkrat pa Lars Eller in Jevgenij Malkin.

Noč v ligi NHL je sicer obeležila novica, da napadalec Ottawe Shane Pinto dobršen del sezone ne bo mogel igrati, saj mu je liga naložila kazen zaradi igranja športnih stav. Američan, član ekipe Senators bo moral odsedeti 41 tekem.

Los Angeles Kings, klub slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja sezono nadaljuje ponoči ob 4. uri, ko se bodo spet pomerili proti Arizoni. Na tekmi v torek so kralji proti moštvu Coyotes slavili s 6:3, Hrušičan je ob uspehu prispeval zadetek in podajo.