Kopitar začinil uspeh kraljev, tokrat nemočni kojoti

Hokej 25. Okt 20238:29 > 8:58 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings so ponoči v severnoameriški profesionalni hokejski ligi NHL s 6:3 ugnali Phoenix, prvi zadetek za kralje pa je prispeval kapetan ekipe Anže Kopitar.

Hrušičan je v deveti minuti izid z igralcem več na ledu poravnal na 1 proti 1, do konca pa je domača ekipa zadela kar petkrat in suvereno porazila Phoenix.

Slovenski super zvezdnik je v 22 minutah na ledu proti vratom kojotov usmeril štiri strele, prispeval pa tudi podajo za zadnji zadetek ekipe Kings v izdihljajih srečanja, ko je Adrian Kempe postavil končni izid.

Rekorder ekipe

Kralji so dosegli tretjo zmago sezone na šestih tekmah in trenutno zasedajo peto mesto v zahodni konferenci.

Kopitar je na prejšnji tekmi pred tremi dnevi postal rekorder ekipe po številu nastopov. S 1297 tekmami je tedaj za eno prehitel Dustina Browna, sicer dolgoletnega soigralca pri kraljih. Ti so morali tedaj priznati premoč Boston Bruins, ki so v mestu angelov slavili s 4:2, Hrušičan pa se ni vpisal med dobitnike točk.

Kopitar je sedaj po šestih tekmah v sezoni pri šestih točkah (po trije goli in podaje). Los Angeles je na šestih tekmah osvojil sedem točk za tri zmage po rednem delu in eni po podaljšku.

Izjemna serija Colorada

Finec Mikko Rantanen z golom in s tremi podajami in Kanadčan Cale Makar z golom in podajama sta vodila Colorado Avalanche do zmage s 7:4 v New Yorku proti Islanders. S tem je Colorado postal rekorder v ligi, saj je dosegel 15. zaporedno zmago na gostovanjih, serija pa se vleče še iz prejšnje sezone. Dosedanji rekord je imela ekipa Buffalo Sabres, ki je 14 zmag na gostovanjih v nizu zabeležila od aprila do novembra leta 2006.

Poleg Colorada sta edini ekipi s popolnim izkupičkom na začetku sezone le še Boston, ki je tako kot Avalanche igral šest tekem, ter Vegas Golden Knights. Branilci naslova iz Las Vegasa so sedmi dvoboj sezone dobili doma, ko so s 3:2 ugnali Philadelphio Flyers in tako vodijo v ligi.

Shea Theodore je odločil dvoboj 33 sekund pred koncem po podaji Jacka Eichela, pred tem sta bila uspešna še Rus Ivan Barbašev in Paul Cotter. Domačega čuvaja mreže Logana Thompsona (26 obramb) sta premagala Noah Cates in Cam Atkinson.

Četrti v ligi, Detroit Red Wings, so po petih zaporednih zmagah doživeli prvi poraz. Jordan Eberle je zadel pet sekund pred koncem podaljška za zmago Seattle Kraken s 5:4. Jaden Schwartz je v rednem delu prispeval dva gola, vratar Joey Daccord pa je ubranil 23 strelov igralcev Detroita.

Izvrsten strelski večer je imel Ryan Hartman s tremi goli in podajama za zmago moštva Minnesota Wild s 7:4 nad Edmonton Oilers. Po skoraj sedmih letih je Hartman dosegel svoj drugi “hat-trick” v NHL.