V ligi NHL sprememba na samem vrhu lestvice

Hokej 7. Feb 20247:24

Hokejisti najboljše ekipe vzhoda v severnoameriški ligi NHL Boston Bruins so po vrnitvi z vikenda All-Star v domači dvorani TD Garden doživeli visok poraz. Gostujoči Calgary Flames so slavili zmago s 4:1, s katero so Boston sklatili tudi z vrha lige. Tega zdaj zasedajo Vancouver Canucks, ki so tokrat s 3:2 v Raleighu premagali Carolina Hurricanes.

Andrej Kuzmenko je ob svojem prvencu zadel za Calgary, Nazem Kadri je zbral tri podaje, Jonathan Huberdeau je k zmagi dodal gol in dve podaji, med strelce za plamene, ki so najboljšo ekipo vzhoda omejili le na pet strelov v drugi tretjini, pa se je vpisal še Connor Zary. Končni izid je z zadetkom v prazna vrata zapečatil Noah Hanifin.

“Ena naših najboljših predstav v sezoni, proti odlični ekipi v ‘težki’ dvorani,” je po zmagi dejal Kadri: “Zelo sem ponosen na to, kako smo se zbrali in kako smo se odzvali po nekaj težavah ter v gosteh prišli do velikih dveh točk.”

Vratar Jacob Markstrom je za Calgary zaustavil 21 strelov. Pavel Zacha je v začetku tretje tretjine dosegel edini zadetek za kosmatince, ki so niz sedmih tekem na domačem ledu odprli z bledo predstavo.

Vancouver na vrh lige

Medtem pa se je najboljša ekipa zahodne konference Vancouver povzpela tudi na vrh lige. Francoski Kanadčani so gostovali v Severni Karolini in zmagali s 3:2. Elias Lindholm je dosegel dva zadetka z igralcem več na ledu ob debiju za Canucks, J.T. Miller pa je poskrbel za zmagoviti gol proti Carolina Hurricanes.

“Noro je, kako se je vse izšlo,” je dejal Lindholm: “Kakšen poseben občutek! Zelo sem vesel, da sem tukaj in pomagam ekipi.” Lindholm, veteranski napadalec, ki pa je svojo kariero začel pri Hurricanes, je dosegel po en gol v vsaki od prvih tretjin, Vancouver pa je ob vrnitvi po zvezdniškem premoru točkovni niz podaljšal že na 12.

Quinn Hughes in Brock Boeser sta vsak k zmagi prispevala po dve podaji, vratar Thatcher Demko pa je zaustavil 22 strelov, od tega 12 v zadnji tretjini. Za gostitelje, ki so izgubili prvič po treh zaporednih zmagah, sta zadela Jordan Martinook in Sebastian Aho. Vratar Pjotr Kočetkov, ki je med vratnici stopil prvič po 11. januarju, je zaustavil 16 strelov.

Po premoru za tekmo zvezd se je končal tudi zmagoviti niz Edmonton Oilers, ki so izgubili po 16 zaporednih zmagah in ostali brez rekorda NHL. Naftarji so z 1:3 klonili proti Vegas Golden Knights. Pittsburgh Penguins iz sezone 1992/93 tako ostajajo edina ekipa v zgodovini lige NHL s 17 zaporednimi zmagami.