Vegas ušel Kopitarjevim Kraljem

Hokej 13. Feb 20238:02 0 komentarjev

Hokejisti Vegas Golden Knights so v severnoameriški ligi NHL zabeležili visoko zmago proti Anaheim Ducks. Slavili so s 7:2 in se povzpeli na drugo mesto zahodne konference.

Vegas, vodilni v pacifiški diviziji, se je dolgo mučil z eno najslabših ekip v ligi. V zadnji tretjini pa je stopil na plin, dosegel pet golov in zabeležil 32. zmago v sezoni. Petnajst jih je ob 13 porazih dosegel na domačem ledu.

“Plošček je pač našel pot v mrežo v zadnji tretjini. Že prej smo imeli nekaj lepih priložnosti, zadeli tudi vratnico z igralcem več na ledu. Kljub temu smo jezdili na valovih energije občinstva v dvorani. Lepo je zmagati doma, tu smo imeli v tej sezoni veliko vzponov in padcev,” je po tekmi dejal napadalec domačih William Carrier.

Med strelce se je poleg Carrierja vpisalo še šest različnih strelcev, prav tako sedem hokejistov pa je dvoboj končalo s po dvema točkama.

Pred Vegasom, ki ima 68 točk, je na zahodu le Dallas s 70. Na tretjem mestu je Winnipeg s 67, na četrto pa je napredoval Seattle.

Kraken so namreč prekinili niz treh zaporednih porazov ter s 4:3 slavili v gosteh pri Philadelphia Flyers. Dva gola je dosegel Jaden Schwartz, tudi odločilnega za vodstvo s 4:2. Jordan Eberle je za Seattle dosegel gol in podajo, Alex Wennberg pa dve podaji.

Na kontu imajo Kraken zdaj 65 točk, prav toliko kot peti Edmonton Oilers in šesti Los Angeles Kings slovenskega asa Anžeta Kopitarja. Ta bo v noči na torek s kralji gostil Buffalo Sabres.

Naftarji poraženi iz Montreala

Edmonton je presenetljivo z 2:6 izgubil proti Montreal Canadiens, Connor McDavid pa je prvič po 15 tekmah ostal brez točke. Vseeno s 97 točkami ostaja na čelu lestvice strelcev.

Za Montreal, ki ostaja pri dnu zahodne konference, je dva gola dosegel Jordan Harris, Jevgeni Dadonov in Jonathan Drouin pa sta prispevala po dve podaji.

Pri dnu pacifiške divizije ostajajo San Jose Sharks. Ti so v gosteh s 4:1 ugnali Washington Capitals. S tremi točkami se je izkazal branilec Erik Karlsson, ki nadaljuje sijajne predstave v tej sezoni. V prestolnici je dosegel gol in dve podaji za že 73 točk po 54 odigranih tekmah.

Med vsemi hokejisti ga to uvršča na peto mesto, med branilci pa je daleč pred vsemi. S 56 točkami mu sledi prav tako Šved Rasmus Dahlin, ki igra za Buffalo.