Senzacija: Messi in druščina izgubili proti Savdijcem!

Katar 2022 22. Nov 202213:07 0 komentarjev

Tretji dan svetovnega prvenstva in prva velika senzacija. Argentinci, eni izmed glavnih favoritov za končno slavje na turnirju, so na svoji uvodni tekmi klonili proti Savski Arabiji (1:2) in hitro stopili na rob prepada, ki vodi v mnogo prezgodnji izpad gavčev s svetovnega prvenstva. Južnoameriškim prvakom ni pomagal niti zadetek Lionela Messija.

Argentina je pričakovano takoj na začetku tekme prevzela iniciativo, Lionel Messi je prvo priložnost zapravil že v 2. minuti, ko se je izkazal vratar Al Owais. Je pa eden najboljših nogometašev sveta prvič na turnirju zadel v 9. minuti, ko je slovenska sodniška ekipa, na čelu s Slavkom Vinčičem, po prerivanju v kazenskem prostoru in intervenciji VAR-a dosodila enajstmetrovko. Zvezdnik PSG-ja je bil hladnokrven in gavči so povedli z 1:0. Video tehnologija se je znova vmešala v 27. minuti, tokrat v škodo Argentine, ko je zaradi milimetrskega prepovedanega položaja razveljavila zadetek Lautara Martineza.

Začetek drugega polčasa pa je prinesel šok za Argentince. Po hitri akciji Savdske Arabije je namreč izid z natančnim strelom izenačil Saleh Al Shehri. Težave super favoriziranih južnoameriških prvakov so se še povečale v 53. minuti, ko je s prekrasnim golom Savdijce v vodstvo popeljal kapetan Salem Aldawsari. Zelo medla Argentina se je prebudila šele v zaključku srečanja, ko je imel znova ogromno dela vratar Mohammed Alowais.

A z vidika Savdijcev je bilo najbolj pomembno to, da je svoje delo opravil fantastično, še posebej se je izkazal pri mirnem posredovanju ob poizkusih z glavo Lionela Messija in Juilana Alvareza. Borbena Savdska Arabija se tako veseli svoje daleč največje reprezentančne zmage v zgodovini. Lionel Messi in druščina pa zdaj za napredovanje nujno potrebujejo zmagi proti Poljski in Mehiki!

Stadion Lusail Iconic, gledalcev 88.012, sodniki: Vinčić, Klančnik, Kovačič (vsi Slovenija).
Strelci: 1:0 Messi (10./11-m), 1:1 Al-Šehri (48.), 1:2 Al-Davsari (53.).
Argentina: D. Martinez, Tagliafico (od 71. Acuna), Romero (od 59. Li. Martinez), Otamendi, Molina, Paredes (od 59. Fernandez), De Paul, Messi, Di Maria, Gomez (od 59. Alvarez), La. Martinez.
Savdska Arabija: Al-Ovajs, Al-Bulajhi, Abdulhamid, Al-Šahrani (od 90+9. Al-Burajk), Al-Tumbukti, Al-Malki, Al-Davsari, Al-Šehri (od 78. Al-Ganam), Kano, Al-Faradž, (od 46. Al Abed, od 89. Al-Amri), Al-Burajkan (od 89. Asiri).
Rumeni kartoni: Al-Malki, Al-Bulajhi, Al-Davsari, Abdulhamid, Al-Abid, Al-Ovajs.