De Gendt dobil tretjo etapo in prevzel skupno vodstvo

Kolesarstvo 21. Mar 201820:56 > 21:02
Getty Images

Belgijski kolesar Thomas De Gendt je zmagovalec skrajšane 3. etape Dirke po Kataloniji. Z etapno zmago je prevzel tudi vodstvo v skupnem šestevku dirke.

Thomas De Gendt je večji del etape bežal pred glavnino, glavni trenutek za zmago pa je bil napad na zadnjem vzponu na Port de Caollabos, kjer je povprečni naklon 8-odstoten.

Skupno vodstvo je kljub pomoči celotne ekipe Movistar zapravil Alejandro Valverde, ki je imel pred današnjo etapo pred Belgijcem 12 sekund naskoka. Valverde zdaj zaostaja za 23 sekund.

Najboljši slovenski nastop je uspel Mateju Mohoriču, ki je v cilj prišel na devetem mestu in zaostal za vsega 20 sekund. V skupnem seštevku je zdaj na osmem mestu, vodi pa na lestvici mladih kolesarjev. Domen Novak je etapo končal na 82. mestu (v skupnem seštevku je 86.), Grega Bole pa je bil 158. (152.).

Organizatorji so etapo, ki bi se morala končati z vzponom na pirenejsko smučišče Vallter, skrajšali zaradi zelo nizkih temperatur, močnega vetra ter mogočih plazov. Etapa je bila tako skrajšana s 199,2 km na 153,2 km.