Vuelta: Pogačar prvi prikolesaril v Andoro!

Kolesarstvo 1. Sep 201918:05 > 18:13
Twitter

Junak kraljevske etape Dirke po Španiji je 20-letni Slovenec, Tadej Pogačar, ki je imel na ciljem vzponu na Cortals d'Encamp največ energije, da pobegne in slavi v deževnem vremenu. Primož Roglič je imel težave na začetku vzponu, a se je pobral in končal na tretjem mestu.

Primož Roglič je imel težave na začetku vzpona, a se je pobral in končal na tretjem mestu, za Pogačarjem je skupaj z Alejandrom Valverdejem zaostal 48 sekund. Drugo mesto je osvojil Nairo Quintana, ki je bil za Pogačarjem na koncu 23 sekund.

Kolumbijec prevzema prvo mesto v skupnem seštevku, Roglič je po prvem tednu dirke na drugem mestu in zaostaja za 6 sekund, blizu pa sta še Miguel Angel Lopez (+17 sekund) in Alejandro Valverde (+20 sekund).

Pogačar je po 38 letih postal sploh prvi zmagovalec posamezne etape Grand toura, ki šteje manj, kot 21 let! “Ko sem včeraj videl vremensko napoved, sem se razveselil, ker sem v dežju dober. Skušal sem odbiti vse napade in slavil,” je današnji junak stoično povedal v mikrofon.

Dirka po Španiji se nadaljuje v torek s kronometrom do “košarkarskega” mesta Pau.