Izraelci od nemočnih zmajev močnejši na parketu in tribuni (VIDEO)

Eurocup 7. Dec 20239:30 3 komentarji

Nov krog, nov evropski poraz Cedevite Olimpije, ki tudi po 15. zaporednem poizkusu ostaja brez slasti zmage v EuroCupu. Kot zadnji so jim mero zlahka vzeli košarkarji Hapoela iz Tel Aviva (80:95). Letošnja bilanca je zdaj že pri 0-10, dovolj za zanesljivo zadnje mesto na lestvici skupine A.

Ljubljančani so, podobno kot že ničkolikokrat to sezono, korak držali do tretje četrtine, ko so gostje ušli in v zadnjem delu mirno dvoboj pripeljali do konca. Napad je bil po odhodu Klemna Prepeliča vidno oslabljen, pomagala ni niti odsotnost Shawna Jonesa, čeprav se je pod obroče vrnil vsaj prvi center Karlo Matković.

Tako glasno sicer letos v Stožicah še ni bilo, vsaj ko je govora o tekmah v evropskem pokalu. Za vzdušje je skrbela skupina navijačev Hapoela, na tribuni se jih je zbralo med 30 in 40, ki je od skoka za žogo do zadnjega zvoka sirene skrbela za glasno podporo.

Simone Pianigiani, trener Cedevite Olimpije: “Težko veliko pvem. Zjutraj smo izvedeli, da Klemen Prepelič odhaja. Ekipa je poskušala pristopiti resno, glede na položaj, v katerem smo se znašli. Situacija se le slabša. Znova smo v igri ostali 30 minut. Prejeli smo 95 točk. Trudili smo se, a da bi ostali v igri do konca, bi morali več zadevati.”

Danny Franco, glavni trener Hapoela: “Vesel sem, da smo vpisali novo zmago. V gosteh nikoli ni lahko. Zahvalil bi se navijačem, ki so nas podprli, medtem ko Izrael preživlja težke čase. Igralci se borijo in bodrijo, ni nam lahko, a imamo sedem zmag in dva poraza. Neverjetno. Upam, da bo svet kmalu znova varen, da se lahko vrnemo domov v normalna življenja.”

V prvi četrtini, ki so jo Izraelci dobili z 18:17, je za ohranjanje stika skrbel predvsem DJ Stewart. Nato se je povsem razigral Jaka Blažič, ki je v drugi četrtini Hapoelu nasul kar 13 točk. Na drugi strani se je do odmora med strelce vpisalo že devet posameznikov. Ob košu Tomerja Ginata so kljub razigranemu domačemu kapetanu gostje prvič povedli za 10 točk (40:30). Prav Jaka je poskrbel, da je razlika ob polčasu znašala znosne štiri točke (41:45).

Podobno sliko smo spremljali celoten drugi polčas. Hapoel je ohranjal naskok deset točk, pri zmajih je za točke v tretjem delu skrbel predvsem Matković, a prednost se ni topila, nasprotno, v zadnjem delu je še narasla. Ko je 7:17 pred koncem Idan Zalmanson zadel pod osebno napako in povišal na 77:62, je bil dvoboj več ali manj odločen.

Agonija Ljubljančanov v Evropi se nadaljuje. Nadaljevanje ne bo nič lažje, prihodnjo sredo odhajajo v Španijo, kjer se bodo pomerili proti močnemu Joventutu. Medtem na novo evropsko zmago slovenskih prvakov čakamo že 308 dni …

Vrhunci srečanja:

EuroCup, 10. krog (sreda, 6. december):

Cedevita Olimpija – Hapoel Tel Aviv 80:95 (17:18, 24:27, 18:24, 21:26)

Dvorana Stožice, gledalcev 500, sodniki: Pastusiak (Poljska), Konstantinovs (Latvija), Porobić (BiH).

Cedevita Olimpija: Stewart 14 (2:3), Sow 5 (3:4), Radović 2, Cobbs 2, Glas 11 (1:2), Blažič 21 (3:4), Matković 19, Ščuka 6 (1:2).

Hapoel Shlomo Tel Aviv: Holland 7 (2:2), Munford 12, Alexander 4 (2:2), Timor 11 (2:2), Angola 15 (2:2), Hoard 17 (2:4), Zalmanson 13 (1:2), Ginat 8, Brown 8 (2:2).

Prosti meti: Cedevita Olimpija 10:15, Hapoel 13:16.

Met za tri točke: Cedevita Olimpija 8:24 (Glas 2, Blažič 2, Stewart 2, Matković, Ščuka), Hapoel 8:21 (Angola 3, Munford 2, Hoard, Timor, Holland).

Osebne napake: Cedevita Olimpija 18, Hapoel 16.