Dallas uročile čarovniške paličice, Dončić v senci soigralca

Košarka 11. Nov 20223:39 0 komentarjev
Dončić proti Wizards; foto: Guliverimage

Dallas Mavericks so na gostovanju pri Washington Wizards izgubili (105:113) ter tako vknjižili peti poraz sezone. Luka Dončić je bil tokrat drugi strelec svoje ekipe, precej boljši večer je imel Spencer Dinwiddie.

Luka je bil v prvem polčasu rezerviran in ob 7 točkah zbral le 4 podaje ter prav toliko skokov, a je teksaška zasedba na odmor vseeno odšla s prednostjo treh točk (61:58).

V drugem delu je dirigentsko palico Ljubljančan delil z danes najbolj razpoloženim Maverickom, Spencerjem Dinwiddiejem in se na koncu v 39 minutah prebil do 22 točk (9 skokov in 6 podaj).

Imel je porazen met s črte prostih metov (3/9), zadel je tri trojke iz osmih poskusov, skupno pa osem od 21 metov iz igre.

“Jaz sem krivec”

Zgodila se je druga zaporedna tekma Ljubljančana, na kateri je zbral manj kot 30 točk, potem ko je na prvih devetih omenjeno mejo vsakič presegel.

“Zadnji dve tekmi sem odigral slabo, krivda za poraz je na mojih plečih. Obe srečanji bi morali dobiti, nismo ju in ugotoviti moramo, kaj je šlo narobe, vsekakor pa se moramo popraviti v obrambi,” je Dončić dejal takoj po tekmi.

Pri Dallasu je bil tokrat najbolj razpoložen branilec Dinwiddie, ki je tekmo v prestolnici sklenil s 33 točkami v 38 minutah.

Večer Kyla Kuzme

Prvo ime obračuna v Capital One Areni je bil domači zvezdnik Kyle Kuzma. Nekdanji član ekipe Lakers je zablestel s 36 točkami, 11 skoki in še sedmimi asistencami.

S 23 točkami je zmago čarovnikov podprl japonski reprezentant, Rui Hachimura. Omeniti velja še dvojni dvojček (11 točk + 10 skokov) Daniela Gafforda.

Dallas naslednji preizkus čaka v nedeljskih jutranjih urah, ko v Teksas na obisk prihaja Portland, sledita domači tekmi v razmaku 24 ur – najprej v noči na sredo proti LA Clippers, potem pa še v noči na četrtek proti Houston Rockets.

Embiid je pogrešal Hardna

Dvojec Atlante Hawks Trae Young – Clint Capela je ekipo rutinirano vodil do domače zmage s 104:95 nad Philadelphia 76ers, pri katerih manjka poškodovani James Harden. Young je zbral 26 točk, Capela pa je k zmagi dodal 18 točk in 20 skokov.

Joel Embiid je bil prvi strelec gostov s 26 točkami in 12 skoki, a je ob tem izgubil tudi sedem žog.

Zvezdnik Miamija Jimmy Butler se je spogledoval s trojnim dvojčkom pri zmagi po podaljšku s 117:112 nad Charlotte Hornets, na koncu pa je v statistiko vpisal 30 točk, deset skokov in osem podaj.

V New Orleansu so pri pelikanih gostovali Portland Trail Blazers in kljub odsotnosti poškodovanega Damiana Lillarda zmagali s 106:95. Jerami Grant je za goste dosegel 27 točk in osem skokov.

“Vedel sem, da moram ukrepati, da ekipa zdaj bolj računa name, zato je treba narediti veliko več kot običajno,” je dejal Grant, ki je dodal še po štiri podaje in ukradene žoge: “Tako sem naredil, kar sem lahko.”

Pri pelikanih je Zion Williamson dosegel 29 točk, nekdanji Trail Blazer CJ McCollum pa je za skupno 13 točk zadel le šest od 17 metov na koš.