Dallas z ničlo iz Oklahome, kako huda je poškodba Dončiča?

Košarka 15. Mar 20246:48 > 7:07 0 komentarjev
Luka Dončić

Niz zmag košarkarjev Dallas Mavericks je končan. Ekipa iz Teksasa je brez Luke Dončića pričakovano izgubila v Oklahoma Cityju (111:126), v uteho je teličkom lahko le to, da so bili dolgo v igri za zmago.

Že preden je včeraj zvečer po slovenskem času postalo jasno, da Luka Dončić zaradi poškodbe ne bo mogel pomagati zasedbi Dallasa na gostovanju pri Oklahomi, so bili domačini v vlogi velikega favorita.

Ob odsotnosti slovenskega čudežnega dečka ja ta status Oklahome Cityja še zrasel in ena najboljših ekip lige je to vlogo upravičila. Domačini so na krilih Shaija Gilgeousa Alexandra in Jalena Williamsa vknjižili 46. zmago v sezoni, s katero na vrhu zahoda držijo korak z Denver Nuggets.

Za Dallas, ki se je v zadnji četrtini približal tudi na vsega tri točke zaostanka, niti v enem trenutku tekme pa ni zaostajal za več kot enajst točk, je 36 točk in 12 asistenc prispeval Kyrie Ivring, svoj delež sta dodala tudi Tim Hardaway (23 točk in 9 skokov) ter nedavna okrepitev Daniel Gafford, ki je dvoboj končal z 19 točkami in kar 15 skoki.

Dobre novice? Ne dobre, ampak zelo dobre

Dallas je tako prekinil niz štirih zaporednih zmag, navijači moštva iz Teksasa pa trepetajo o tem, kako huda je poškodba Luke Dončića. Na novinarski konferenci po tekmi jih je malce pomiril trener teličkov Jason Kidd.

“Pregled z magnetno resonanco ni pokazal posebnosti, ko se vrnemo v Dallas, bomo še enkrat preverili, kako je z njim. To je to, kar lahko povem. So to dobre novice? Ja, zagotovo. Ne samo dobre, ampak zelo dobre, da ne rečem odlične,” razkriva trener moštva iz Teksasa.

Luka Dončić

Brez enega samega presenečenja

Ob zmagi Oklahome, ki je na vrhu zahoda izenačena z Denverjem, sta bila sinoči uspešna tudi ‘kralja’ vzhoda. Boston Celtics so doma s 127:112 premagali Phoenix, Milwaukee je s 114:105 ugnal Philadelphio. Gledano v celoti, je noč minila brez kakršnegakoli rezultatskega presenečenja.