Žiga Samar z lepo minutažo, Real Madrid si je že zagotovil končnico

Evroliga 14. Mar 202422:50 > 15. Mar 2024 22:51 0 komentarjev
Žiga Samar

Košarkarji Olympiakosa so dobili osrednji obračun 29. kroga evrolige. Na domačem parketu so premagali Panathinaikos z 71:65. Fenerbahče je postavil nov rekord tekmovanja po zadetih trojkah - 24. Košarkarji Real Madrida so v Bologni prekinili niz treh porazov in si kot prvi zagotovili mesto v četrtfinalu.

Aktualni evropski prvak je vodil od začetka do cilja, v ključnih trenutkih zadnje četrtine, ko so se Italijani približali na pet točk zaostanka, pa je stvari v svoje roke vzel Facundo Campazzo. Za Virtus je bil to šele tretji poraz na domačem parketu v tej sezoni evrolige, hkrati pa četrti v zadnjih štirih nastopih.

Asvel je dosegel sedmo zmago v sezoni in se od zadnjega mesta oziroma Albe Berlin oddaljila za dve zmagi. Pred domačimi gledalci je premagal Anadolu Efes s 84:80. Za Francoze je bila to četrta zmaga na zadnjih šestih domačih tekmah, za Turke pa osmi zaporedni poraz v gosteh.

Pomembno zmago v boju za končnico oziroma dodatne kvalifikacije, v katere se bodo uvrstile ekipe od šestega do desetega mesta, je zabeležil Bayern München. Doma je premagal Žalgiris s 64:58. S trinajsto zmago se je pridružil Partizanu in Valencii.

Naslednji teden bosta v evroligi dva kroga, do konca rednega dela pa nato ostanejo še trije krogi.

Olympiakos dobil grški derbi

Največja grška kluba sta se srečala petič v tej sezoni, četrtič pa so se zmage veselili igralci iz Pireja. Dobili so oba obračuna v evroligi, zmagali so v superpokalu in pokalu, Panathinaikos je slavil le v državnem prvenstvu.

Olympiakos in Panathinaikos sta pri izkupičku 18-11 in držita pozicije med prvimi šestimi ekipami, ki bodo neposredno napredovale v četrtfinale. Enako število zmag ima tudi Fenerbahče, ki je danes šele drugič v zadnjih šestih medsebojnih tekmah premagal Valencio (118:88).

Turki so zadeli kar 24 trojk (24:38), kar sta dve več od prejšnjega rekorda Anadolu Efesa. S tem so zabeležili 14. zmago v 15 nastopih v domači dvorani. Edino tekmo v Istanbulu so izgubili proti Crveni zvezdi.

Slednja je v Beogradu klonila proti Maccabiju (80:84) in z 19. porazom, petim v nizu, več ali manj zapravila vse možnosti za končnico. Izraelci so na drugi strani prvič to sezono v seriji treh zmag, tako da za šestim mestom zaostajajo dve zmagi (16-13). Mike Tobey je igral le dobrih šest minut.

Več priložnosti je dobil Žiga Samar v dresu Albe Berlin – igral je 15:41 minute in dosegel 7 točk (met 2:5, 3 podaje, 2 ukradeni žogi, 2 skoka, 4 izgubljene žoge), vendar pa ni mogel preprečiti poraza proti Monacu (82:90), ki je vpisal osmo zaporedno zmago in je z 19 zmagami na tretjem mestu.