Barcelona kot prva na F4, Olympiacos prehitel uro (VIDEO)

Evroliga 3. Maj 202321:00 > 21:53

Košarkarji iz Barcelone so prvi polfinalisti zaključnega turnirja evrolige, ki bo med 19. in 21. majem v litovskem Kaunasu. Španska zasedba je v gosteh premagala Žalgiris s 77:66 in se po treh zmagah nad litovsko ekipo uvrstila med štiri v najbolj prestižnem klubskem tekmovanju na stari celini.

Pri Barceloni sta bila v Kaunasu najbolj učinkovita Čeha Jan Vesely in Tomaš Satoransky. Oba sta dosegla po 14 točk, izkazal pa se je tudi Američan s slovenskim potnim listom Mike Tobey, ki je v zgolj 12:47 minute za zmago prispeval 13 točk in dva skoka. V domači ekipi je Edgaras Ulanovas dosegel 13 točk.

Obračun v Istanbulu med Fenerbahčejem in pirejskim Olympiacosom se je po pravi drami končal z zmago grške ekipe, ki je v zmagah povedla z 2:1. Najprej je kazalo na zmago turške ekipe, potem ko je slabe štiri sekunde pred koncem zadel Srb Marko Gudurić in svoje soigralce povedel v vodstvo z 71:69. Po grški minuti odmora pa je ob zvoku sirene met za tri točke zadel Kostas Slukas za končno zmago z 72:71.

V grški ekipi sta bila najbolj učinkovita Slukas s 25 in Sasha Vezenkov s 17 točkami, v turški pa Tyler Dorsey z 21 in Tonye Jekiri s 15 točkami.

V torek sta bili še dve tretji tekmi, obe sta se končali z zmagama gostujočih zasedb. Madridski Real je v Beogradu premagal Partizan z 82:80 in izid v zmagah znižal na 1:2, Monaco pa je bil v Tel Avivu boljši od Maccabija s 83:78 in v zmagah povedel z 2:1.

Četrte tekme četrtfinalne serije bodo na sporedu v četrtek in petek.