Fener slavil v Monacu, Olympiacos v Barceloni

Evroliga 23. Apr 202416:05 > 24. Apr 2024 23:13 0 komentarjev

V sredo se je četrtfinale evrolige nadaljeval z zmago Fenerbahčeja v Monacu, kjer so navijači videli podaljšek, Turki pa so bili boljši s 95:91. Tesno je bilo tudi v Barceloni, kjer je s 77:75 v seriji povedel Olympiacos. Že v torek sta prvi zmagi v serijah vpisala Maccabi in Real Madrid.

Četrtfinalni boji elitne evrolige so se sicer začeli v torek s tekmo med Panathinaikosom in Maccabijem. Čeprav so Grki vodili večji del dvoboja, so končnico bolje odigrali Izraelci in slavili z 91:87. Panathinaikos je redni del sezone končal z devetimi zaporednimi domačimi zmagami, a tudi vroča forma in še bolj vroča arena Oaka nista bili dovolj, da bi serijo proti Maccabiju odprli z vodstvom. Za Izraelce je za izenačenje devet minut pred koncem tekme poskrbel Bonzie Colson, potem ko so domači vodili vse od konca prve četrtine.

Sledila je napeta končnica. 52 sekund pred koncem je za 87:87 zadel Kendrick Nunn, a je na drugi strani odgovoril Lorenzo Brown. Kostas Sloukas je z izgubljeno žogo zapravil napad za izenačenje ali zmago, nato so Grki izgubili še preveč časa, ko bi morali napraviti osebno napako. Za nameček je nato oba prosta meta zadel Josh Nebo in Maccabiju priboril veliko zmago.

Real Madrid je vodil od prve do zadnje minute. Džanan Musa je dosegel 16 točk (trojke 3:6), po 10 pa sta jih dodala Facundo Campazzo in Vincent Poirier (7 skokov). Za Baske je Markus Howard zbral 15 točk, 14 pa so jih prispevali Codi Miller McIntyre, Nikolaos Rokavopulos in Matthew Costello.

V serijah, ki potekajo na tri zmage, bomo dobili štiri potnike na zaključni turnir, ki ga bo od 24. do 26. maja gostila Mercedes-Benz Arena v Berlinu.