Milančani presenetili Barcelono (VIDEO)

Evroliga 15. Dec 202322:50 > 23:05 0 komentarjev
Emporio Armani Milan

V 14. krogu evrolige sta zmagi vpisala oba beograjska velikana. Crvena zvezda je z Mikom Tobeyjem porazila Albo (85:71), ki pa je bila znova brez poškodovanega Žige Samarja. Partizan pa je proti Žalgirisu vpisal že četrto zmago v nizu (93:85). V petek so bile na sporedu še preostale tekme kroga. Fenerbahče je premagal Monaco (86:74), Milano pa je presenetil Barcelono in Katalonijo zapušča z zmago (90:86).

Barcelona je v sedmem nastopu doživela prvi poraz na domačem parketu, sicer drugega zapored, saj je pred dvema dnevoma klonila tudi proti Manresi v državnem prvenstvu. Armani Milano je vodil vseh 40 minut in zasluženo vpisal peto zmago.

Presenetljivo je doma izgubil tudi Olympiakos proti Valencii. Za Grke (7-7) je bil to tretji poraz na zadnjih štirih tekmah, Valencia pa je vknjižila osmo zmago oziroma tretjo v nizu.

Turki so pod vodstvom litovskega strokovnjaka Šarunasa Jasikevičiusa zabeležili drugo zmago v zadnjih osmih tekmah. Danes so premagali Monaco (8-6) s 86:74, vmes pa so bili po podaljšku boljši od vodilnega Real Madrida.

Na klopi Fenerbahčeja je kljub zamenjavi glavnega trenerja ostal bivši slovenski selektor Rado Trifunović, ki je že od 2020 eden od pomočnikov.

Partizan do četrte zmage v nizu, Real zmlel še Bayern

Samar je nazadnje igral 26. novembra, ko je bil na parketu ob ligaškem porazu proti MPH Riesen. Od takrat ga muči poškodba noge, zaradi katere je izpustil že četrto zaporedno tekmo evrolige. Mike Tobey je za Zvezdo vpisal 2 točki v dobrih 13 minutah igre.

Partizan je v Litvi vpisal drugo gostujočo zmago sezone in se zdaj trdno zasidral na mestih, ki vodijo v končnico. Z 22 točkami je bil prvi strelec odlični Kevin Punter. Prav Američan je bil ključen v prvem polčasu, ko so črno-beli pobegnili z delnim izidom 20:7.

Vodilni Real Madrid je zlahka odpravil Bayern in tako ostaja na vrhu lestvice z enim samim porazom. Pri strelec razpoloženih galaktikov je bil Sergio Llull s 16 točkami.