Velika zmaga Slovenije, ki še sanja svetovno prvenstvo (VIDEO)

Nogomet 15. Dec 202320:15 0 komentarjev

Slovenska futsalska reprezentanca je v ljubljanskem Tivoliju na predzadnji tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo ugnala Italijo s 4:2. Izbranci Tomislava Horvata tako ohranjajo upe o uvrstitvi na svoje prvo SP, zadnja tekma jih čaka 20. decembra na Češkem.

Obljuba dela dolg. In te obljube so se člani slovenske futsal reprezentance v popolnosti držali. Varovani Tomislava Horvata so pred tekmo z Italijo napovedali boj za zmago in to obljubo tudi uresničili. V Tivoliju je s 4:2 padla velika Italija!

Začetek tekme je sicer napovedoval težko delo Slovenije, že v 2. minuti je namreč sicer sijajnega vratarja Nejca Berzelaka presenetil Musumeci. A sledil je izjemen odgovor Slovencev, dvakrat je zadel Jeremy Bukovec in preobrat je bil tu. To je bil tudi rezultat polčasa.

V drugem delu je najprej Žiga Čeh povišal prednost Slovenije, sledil je odgovor Italijanov in gol Marcela, nad katerim pa je visela senca dvoma zaradi morebitnega prekrška nad Denisom Totoškovićem. Sledil je silovit pritisk gostov, ki so v zaključku srečanja igrali tudi brez vratarja, kar je dobro minuto pred koncem kaznoval kapetan Igor Osredkar in slavje v Tivoliju se je lahko začelo.

Slovenija je z zmago vložila resno kandidaturo za drugo mesto, ki prinaša dodatne kvalifikacije za premierni nastop Slovencev na svetovnem prvenstvu. V zadnjem krogu Slovenijo čaka izbrana vrsta Češke.

Standings provided by Sofascore

Fotogalerija

Potek tekme

Slovenija – Italija 4:2 (2:1)

Bukovec 7., 13., Čeh 26., Osredkar 39.; Musumeci 2., Marcelo 27.

39. minuta: GOOOOOL! Igor Osredkar v prazna italijanska vrata! Slovenija je na pragu zmage!

38. minuta: Italijani igrajo brez vratarja, Slovenija se dobro brani.

35. minuta: Krasna priložnost za Luko Čopa, a se je izkazal Pietroangelo.

34. minuta: Italijani pritiskajo in pritiskajo, Berzelak še vedno brani na izjemno visoki ravni.

31. minuta: Kašen slalom Tea Turka, toda na žalost je Italijane rešila vratnica!

31. minuta: Spet so Slovenci zahtevali prekršek, Italijani pa izvedli protinapad. Izkazal se je Berzelak.

27. minuta: Gol Italije, v polno Marcelo. Zelo sporna situacija pred tem so namreč Slovenci zahtevali prekršek nad Totoškovićem.

26. minuta: GOOOOL! Po nekaj minutah bolj mirne prestave obeh ekip so Slovenci še enkrat zadeli! Tokrat po krasni akciji v polno Kristjan Čeh!

22. minuta: Fideršek je žogo poslal v italijansko mrežo, a neposredno iz avta, zato gol ni bil priznan.

21. minuta: Takoj priložnost Italije in nova obramba Berzelaka!

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

KONEC PRVEGA POLČASA!

19. minuta: V sijajnem vzdušju dvorane Tivoli minuta odmora na zahtevo slovenske klopi.

17. minuta: Nevarna igra Totoškovića, ki je prejel rumeni karton. Gostje burno protestirajo in želijo izključitev.

16. minuta: Nevaren strel Totoškovića, brani Pietroangelo.

15. minuta: Gol Italije, ampak dosežen je bil z roko! Obramba Slovenije je bila izigrana, a zelo očitno je žogo prek golove črte z roko potisnil Marcelinho.

13. minuta: GOOOOL! Slovenija vodi! Berzelak je potegnil v napad in presenetil Italijane, pred vrati pa se je sijajno znašel Jeremy Bukovec, ki je še drugič danes zadel!

11. minuta: Velika priložnost Maxa Vesela, po podaji Čopa je bil nasprotnikov vratar že premagan, a ga je rešil branilec na golovi črti.

11. minuta: Po minuti odmora Italijani tisti, ki več poizkušajo, a Berzelak odlično opravlja svoje delo.

8. minuta: Vratnica! Slovenci pletejo mrežo pred vrati Italije, Denis Totošković je stresel okvir vrat.

7. minuta: Izključitev! Rdeči karton za Alexa Isgra!

7. minuta: GOOOOOL! Izenačenje! Jeremy Bukovec po podaji borbenega Klemna Duščaka!

5. minuta: Čudovita priložnost Slovenije, Nejc Hozjan se je sam znašel pred italijanskim vratarjem, a je Lorenzo Pietroangelo njegov strel ubranil. Hozjan je nato poizkusil še z razdalje, zmagovalec znova čuvaj mreže gostov.

5. minuta: Nova lepa akcija Italijana in še ena izjemna obramba Berzelaka.

3. minuta: Še en nevaren strel Italijanov, izkazal se je Berzelak.

2. minuta: Vodstvo Italije, Gabriel Motta je poslal dolgo podajo v napad, Carmelo Musumeci pa je žogo med nogama Nejca Berzelaka poslal v slovensko mrežo.

Tekma v Tivoliju se je začela!

Pred tekmo

“V težki skupini smo prišli do položaja, kjer odločamo sami o sebi v zadnjih dveh krogih. Tekmo z Italijo enostavno moramo dobiti, tako se bomo tudi postavili. Ekipa je dobra, smo v formi in mislim, da bomo to pokazali v Tivoliju,” je pred dvobojem z “azzurri” dejal selektor Tomislav Horvat.

V skupini D po štirih krogih vodi Španija z desetimi točkami, Italija je pri sedmih, Slovenija pri štirih, Češka pa pri eni točki. Zmagovalci skupin se bodo neposredno uvrstili na svetovno prvenstvo. Štiri najboljše drugouvrščene reprezentance pa bodo igrale dodatne kvalifikacije, ki bodo med 8. in 17. aprilom 2024. Zmagovalca dveh parov bosta potovala na svetovno prvenstvo.

Želeno bodo Sloveniji poskusili priigrati Nejc Berzelak (Siliko), Luka Lovrec (Meteorplast Šic bar), Igor Osredkar (Bubamara Cazin), Teo Turk (Dosson), Žiga Čeh (Dobovec), Klemen Duščak (Dobovec), Nejc Hozjan (Sandro Abate), Matej Fideršek (Minerva), Žan Janež (Siliko), Max Vesel (Siliko), Denis Totošković (The Nutrition Extrem), Jeremy Bukovec (Olmissum Omiš), Luka Čop (The Nutrition Extrem) in Nejc Kovačič (Oplast), ki je vskočil namesto poškodovanega Tilna Rajterja (Meteorplast Šic bar).