Partizan z zgodovinskim preobratom za eksplozijo Arene (VIDEO)

Evroliga 12. Jan 202422:27 > 22:41 0 komentarjev

Partizan je v 21. krogu evrolige proti Maccabiju zaostajal že za 24 točk, a uspel še pred zadnjo četrtino izid poravnati in nato v zaključku poskrbel, da je zmaga ostala doma (88:79).

Maccabi je v Beogradu tekmo odprl kar z delnim izidom 16:0 in največ vodil za velikih 24 točk (37:13). Črno-beli se niso predali in že do odmora znižali na 16. V tretji četrtini so na krilih izjemnih navijačev poleteli in že dobri dve minuti pred zadnjim delom izid poravnali (60:60). Beograjska Arena je eksplodirala. To je največja vrnitev Partizana v evroligi.

Izraelci so bili potolčeni in se niso več pobrali, medtem ko so Srbi na krilih vročega vzdušja igrali naprej. Po šele prvem košu Kevina Punterja na dvoboju je Partizan vodil že za devet (80:71). Maccabi sicer ni bil več brez možnosti, a ni zgrabil ponujenih priložnosti in zgrešil tudi kar štiri trojke za znižanje na dve točki. Prvi strelec domačih je bil s 23 točkami Perry Dozier, 20 jih je dodal James Nunnally

Vodilni Real Madrid je že v četrtek za rep ulovil devetnajsto zmago. V špansko prestolnico je prišla Valencia, ki je s trojko v zadnji sekundi sicer izsilila podaljšek, a je oranžnim v dodatku nato zmanjkalo moči (96:86). Crvena zvezda je gostovala v Milanu in zanesljivo slavila 76:62. S tem so rdeče-beli ostali tik za mesti, ki prinašajo končnico.